Liverpool zdolal ve šlágru Manchester United a vede už o 16 bodů

19. 1. 2020 19:37
Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru 23. kola anglické ligy Manchester United 2:0 a znovu navýšili své vedení v tabulce. Na druhý Manchester City mají náskok 16 bodů a utkání k dobru. Ve 22 zápasech ztratili svěřenci trenéra Jürgena Kloppa pouze jednou remízou, což je historický rekord v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig.
Mohamed Salah
Mohamed Salah | Foto: Reuters

Třetí Leicester prohrál na hřišti Burnley 1:2. Nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy neproměnil za stavu 1:1 pokutový kop. Český útočník Matěj Vydra zůstal celý zápas na lavičce domácího celku.

Souboj tradičních rivalů na stadionu Anfield rozhodl ve 14. minutě hlavou po rohovém kopu Virgil van Dijk. Nizozemský obránce se od svého příchodu do Liverpoolu v lednu 2018 trefil už poosmé, což je nejlepší bilance mezi stopery v celé Premier League. "Reds" skórovali i ve 22. utkání od začátku soutěže, což se zatím povedlo pouze Arsenalu v mistrovském ročníku 2001/02.

Liverpool svého soupeře přestřílel 16:10 a skvěle chytající brankář David de Gea podruhé kapituloval až v nastaveném čase z kopačky Muhammada Salaha, kterého vyslal do brejku gólman Alisson. "Rudí ďáblové" zůstávají na pátém místě tabulky už jen o skóre před Wolverhamptonem.

Manchesteru chyběl nejlepší střelec Marcus Rashford. Autor 14 ligových branek si poranil záda ve středečním pohárovém zápase proti Wolverhamptonu a bude mimo hru několik týdnů.

Burnley neskórovalo během úvodního poločasu ani v 11. utkání v řadě, naopak "Lišky" poslal do vedení ve 33. minutě Harvey Barnes. Domácí skóre ale po pauze otočili, a to i díky brankáři Nicku Popeovi, který v 68. minutě vystihl Vardymu penaltový pokus k levé tyči.

Ještě předtím vyrovnal po rohovém kopu svou devátou trefou v sezoně nejlepší střelec Burnley Chris Wood a v 79. minutě dokonal obrat Ashley Westwood. Burnley přerušilo čtyřzápasovou ligovou sérii porážek a posunulo se na 14. místo.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Burnley - Leicester 2:1 (56. Wood, 79. Westwood - 33. Barnes), Liverpool - Manchester United 2:0 (14. Van Dijk, 90.+3 Salah).