Liverpool devítigólovou kanonádou vyrovnal rekord Premier Legue

27. 8. 2022 18:36
Liverpool výhrou 9:0 nad fotbalisty Bournemouthu vyrovnal rekord anglické Premier League. Po dvou gólech dali Luis Díaz a Roberto Firmino.
Luis Díaz slaví gól Liverpoolu
Luis Díaz slaví gól Liverpoolu | Foto: Reuters

Kanonádu v Liverpoolu odstartoval už ve třetí minutě Díaz. Po přesném Firminově centru z pravé strany kolumbijský reprezentant vyskočil ze všech nejvýš a hlavičkou poslal míč k pravé tyči. V prvním poločase se trefili ještě Elliott, Alexander-Arnold, Firmino a v 45. minutě hlavou po rohovém kopu Van Dijk.

Liverpool nastřílel pět gólů za poločas v Premier League poprvé. Firmino přidal k brance i tři přihrávky a po Milanu Barošovi se stal teprve druhým hráčem, který se v dresu liverpoolského celku za poločas podílel na čtyřech gólech.

Svěřenci Jürgena Kloppa nešetřili hosty ani v druhém poločase a přidali další čtyři branky, čímž vyrovnali výhry Manchesteru United nad Southamptonem z února minulého roku a nad Ipswichem z roku 1995. Vítězství 9:0 zaznamenal i Leicester City nad Southamptonem před třemi roky.

Haaland pomohl Manchesteru City hattrickem otočit nepříznivý vývoj zápasu s Crystal Palace, který vedl 2:0. Už ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení poté, co si Stones srazil do vlastní branky Ezeho centr z přímého volného kopu. Mládežnický reprezentant Anglie měl prsty i v druhém gólu "Orlů", když na jeho rohový kop naskočil Andersen a hlavou umístil míč k levé tyči .

Obrat mistrovského týmu načal v 53. minutě Silva a dokonal jej třemi góly v 62., 70. a 81. minutě Haaland. Norský reprezentant vstřelil v úvodních čtyřech startech za Manchester City po příchodu z Dortmundu pět gólů. Zařadil se za Sergia Agüera, který jich dal šest.

První nepříznivou sérii ukončili fotbalisté Manchesteru United už o přestávce zápasu v Southamptonu, když rovněž od února poprvé po poločase na soupeřově hřišti neprohrávali.

O jejich výhře poté rozhodl v 55. minutě Bruno Fernandes. United se díky němu dočkali tří ligových bodů venku po sedmi zápasech. Tým trenéra Erika ten Haga po dvou úvodních porážkách uspěl podruhé za sebou.

V londýnském derby mezi Arsenalem a Fulhamem otevřel skóre po Gabrielově chybě v rozehrávce Mitrovič. Fulham dal gól ze své první střely na branku. O osm minut později ztečoval Ödegaardovu střelu mimo dosah brankáře Lena hostující obránce Adarabioyo. V 86. minutě zahrával Arsenal rohový kop, míč propadl přes hlouček hráčů na malém vápně až ke Gabrielovi, který jej dopravil do prázdné branky.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Southampton - Manchester United 0:1 (55. Fernandes), Brentford - Everton 1:1 (85. Janelt - 24. Gordon), Brighton - Leeds 1:0 (66. Gross), Chelsea - Leicester 2:1 (47. a 63. Sterling - 67. Barnes), Liverpool - Bournemouth 9:0 (3. a 85. Díaz, 31. a 63. Firmino, 6. Elliott, 29. Alexander-Arnold, 45. Van Dijk, 47. vlastní Mepham, 80. Carvalho), Manchester City - Crystal Palace 4:2 (62., 70. a 81. Haaland, 53. Silva - 4. vlastní Stones, 22. Andersen), Arsenal - Fulham 2:1 (64. Ödegaard, 86. Gabriel - 56. Mitrovič).

1. Arsenal 4 4 0 0 11:3 12
2. Manchester City 4 3 1 0 13:5 10
3. Brighton 4 3 1 0 5:1 10
4. Tottenham 3 2 1 0 7:3 7
5. Leeds 4 2 1 1 7:4 7
6. Chelsea 4 2 1 1 5:6 7
7. Manchester United 4 2 0 2 4:7 6
8. Liverpool 4 1 2 1 13:5 5