Kopačky z pralesa? Kdepak, v takovém obutí přivedl kapitán tým do Premier League

Rudolf Černík
28. 5. 2019 7:27
Tak tohle už většinou není k vidění ani v nějakém pralesním přeboru. Jack Grealish ale v roztrhaných kopačkách vedl Aston Villu k postupu do Premier League, nejlepší fotbalové ligy světa.
Kopačky Jacka Grealishe z Aston Villy po postupu do fotbalové Premier League
Kopačky Jacka Grealishe z Aston Villy po postupu do fotbalové Premier League | Foto: Reuters

Co to má na nohou? Fanoušci, kteří nesledovali druholigovou Aston Villu zase tak často, nemohli uvěřit vlastním očím, když viděli, v jakých křuskách hodlá kapitán týmu Jack Grealish usilovat o postup do anglické ligy.

Do rozhodujícího boje proti Derby vedl třiadvacetiletý fotbalista v pondělí mužstvo v tak ošuntělých kopačkách, že by je odmítla obout většina amatérských hráčů. "Když jsem se vracel po zranění, vypadaly staré kopačky jako teď tyhle," ukazoval si Grealish na nohy s úsměvem při rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports.

"Vzal jsem si nový pár, dal jsem v nich pár gólů a pár asistencí. Věřím, že jsou to moje šťastné boty, tak jsem se jich už nevzdal," doplňoval kapitán týmu z Birminghamu.

Udělal dobře. Jeho talisman fungoval i ve finále play off o postup mezi anglickou elitu. Aston Villa ve vyprodaném Wembley zdolala 2:1 Derby, které jako kouč vedl legendární Frank  Lampard, a slavný klub se po třech letech vrací do Premier League.

Grealish šel za postupovým snem až do roztrhání kopaček. A vlastně i těla. Když jeho spoluhráč James Chester zvedal trofej pro vítěze, udeřil jím nechtěně Grealishe tak, že mu roztrhl obočí… "Na oslavách holt nebudu vypadat úplně dobře," vzal to Greallish s úsměvem.

Kapitán Aston Villy Jack Grealish a trenér Dean Smith slaví postup do anglické Premier League
Kapitán Aston Villy Jack Grealish a trenér Dean Smith slaví postup do anglické Premier League | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy