Dawson zachránil West Hamu bod, u obou gólů Hammers byl Bowen

13. 2. 2022 19:51
Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem na hřišti Leicesteru zachránili v nastavení remízu 2:2 a v tabulce anglické ligy zůstali čtvrtí.
Craig Dawson z West Hamu slaví svoji branku na hřišti Leicesteru
Craig Dawson z West Hamu slaví svoji branku na hřišti Leicesteru | Foto: Reuters

Liverpool zvítězii na hřišti posledního Burnley 1:0 a po 25. kole dál ztrácí v tabulce na vedoucí Manchester City devět bodů. Newcastle zdolal Aston Villu 1:0 a vzdálil se na 17. místě o čtyři body sestupovým příčkám. Bez bodu zůstal Tottenham, který doma podlehl Wolverhamptonu 0:2.

West Ham poslal do vedení v 10. minutě Bowen. Těsně před pauzou srovnal Tielemans z penalty a v 57. minutě Pereira otočil skóre ve prospěch Leicesteru. V první minutě nastavení však Kladivářům zajistil bod Dawson po Bowenově přihrávce. Pouze na lavičce hostů zůstal záložník Král.

Stoper West Hamu Zouma, který je pod velkou kritikou za video, kde týrá své kočky, figuroval v základní sestavě hostů. Po rozcvičce byl ale stažen a nahradil ho Diop, protože Zouma se podle londýnského klubu necítil dobře.

Do základní sestavy Reds se vrátili hvězdní ofenzivní hráči Mané a Salah, kteří proti sobě minulý týden hráli ve finále afrického Poháru národů. Čtvrté ligové vítězství za sebou týmu trenéra Kloppa zajistil ve 40. minutě Fabinho. Brazilský záložník se prosadil potřetí z posledních šesti zápasů. Liverpool má oproti vedoucím Citizens zápas k dobru.

Dobrou formu potvrdil Newcastle, který zvítězil potřetí za sebou. O výhře nad Aston Villou rozhodl ve 35. minutě obránce Trippier, který do severoanglického týmu přestoupil v lednu za 12 milionů eur z Atlética Madrid. Jednatřicetiletý anglický reprezentant se trefil podruhé za sebou. Aston Villa prohrála po třech zápasech a zůstává jedenáctá.

Špička se vzdaluje Tottenhamu. Londýnský celek nezabral ani doma proti Wolverhamptonu a prohrál potřetí za sebou. "Spurs" ztratili zápas v úvodních osmnácti minutách, kdy brankáře Llorise pokořili Jiménez a Dendoncker. Wolves mají 37 bodů a přeskočili dnešního soupeře na sedmém místě.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Burnley - Liverpool 0:1 (40. Fabinho), Newcastle - Aston Villa 1:0 (35. Trippier), Tottenham - Wolverhampton 0:2 (6. Jiménez, 18. Dendoncer), Leicester - West Ham United 2:2 (45. Tielemans z pen., 57. Pereira - 10. Bowen, 90.+1 Dawson).

1. Manchester City 25 20 3 2 61:14 63
2. Liverpool 24 16 6 2 61:19 54
3. Chelsea 24 13 8 3 48:18 47
4. West Ham United 25 12 5 8 44:33 41
5. Manchester United 24 11 7 6 38:32 40
6. Arsenal 22 12 3 7 34:25 39
7. Wolverhampton 23 11 4 8 21:17 37
8. Tottenham 22 11 3 8 28:29 36