Další komplikace pro West Ham, v Brightonu vydřel jen remízu

15. 5. 2021 22:53
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v sestavě remizovali v 36. kole anglické ligy v Brightonu 1:1 a zůstali šestí. Zkomplikovali si tak boj o evropské poháry.
Aaron Cresswell
Aaron Cresswell | Foto: Reuters

Skóre se v Brightonu měnilo až v samotném závěru. Domácí poslal do vedení v 84. minutě Welbeck, ale o tři minuty později vyrovnal střídající Benrahma.

"Kladiváři" nevyhráli čtvrté z posledních pěti kol a výrazně se jim vzdálila možná účast v Lize mistrů. Na čtvrtou Chelsea ztrácí dvě kola před koncem pět bodů. Na West Ham se navíc mohou bodově dotáhnout Tottenham a Everton, kteří odehráli o zápas méně. Od osmého místa dál se už do evropských pohárů nedá kvalifikovat.

Leeds zvítězil na hřišti Burnley 4:0 a upevnili si desáté místo. Za poražený tým odehrál 65 minut český útočník Matěj Vydra.

Nováčka soutěže poslal do vedení ve 44. minutě Klich. V 56. minutě se Vydra zbavil dvou protihráčů a probil se do samostatného úniku, jenže brankář Meslier jeho střelu na vzdálenější tyč vyrazil. O čtyři minuty později zvýšil Harrison a v rozmezí 77. až 79. minuty se dvakrát mezi střelce zapsal střídající Rodrigo.

Southampton si doma poradil 3:1 se sestupujícím Fulhamem a druhou výhrou po sobě se posunul na 13. příčku. Plný bodový zisk "Saints" zařídili brankami Adams, Tella a Walcott.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Burnley - Leeds 0:4 (77. a 79. Rodrigo, 44. Klich, 60. Harrison), Southampton - Fulham 3:1 (27. Adams, 60. Tella, 82. Walcott - 75. Carvalho), Brighton - West Ham United 1:1 (84. Welbeck - 87. Benrahma).

Texas schválil, aby lidé nosili zbraně na veřejnosti i bez zvláštního povolení

Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na veřejnosti bez zvláštního povolení nebo školení. Příslušný zákon ve středu podepsal guvernér Greg Abbott, informoval list The Texas Tribune. Opatření prosadili místní republikáni k nelibosti demokratů, podle nichž úřady uvolňují pravidla pro nošení zbraní i přesto, že státem v posledních letech otřáslo několik krvavých střeleckých incidentů.

Nový zákon umožňuje obyvatelům Texasu volně nosit ruční zbraně, a to skrytě i otevřeně, pokud jim předtím nezakázaly státní či federální úřady zbraň vlastnit. Texasané dosud ve většině případů museli mít k nošení ruční zbraně na veřejnosti zvláštní povolení. K jeho získání bylo potřeba poskytnout úřadům otisk prstu, projít několikahodinovým školením, složit písemný test a zkoušku na střelnici. Nošení pušek na veřejnosti bylo možné již dříve bez povolení.