Benzemovy penalty zařídily Realu Madrid vítězství ve Vigu

2. 4. 2022 20:55
Fotbalisté Realu Madrid udolali ve 30. kole španělské ligy 2:1 Celtu Vigo a zvýšili náskok na druhou Sevillu na 12 bodů. Andaluský celek ale má nedělní zápas v Barceloně k dobru. Dvěma góly z pokutových kopů rozhodl kanonýr Karim Benzema, jenž v utkání kopal celkem tři penalty.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Real se ve Vigu musel obejít bez trenéra Ancelottiho, který měl pozitivní test na koronavirus. Do sestavy "Bílého baletu" se ale vrátil oproti debaklu 0:4 v El Clásicu s Barcelonou kapitán Benzema.

Ze zápasu se nakonec stal souboj právě nejlepšího ligového střelce s brankářem Diturem. V 19. minutě byl z první penalty úspěšnější Benzema, po změně stran ale srovnal Nolito. V 65. minutě vyrovnal bilanci pokutových kopů výborným zákrokem Dituro, o pět minut později už ale znovu slavil střelec. Benzema navýšil svůj ligový střelecký účet v sezoně na 24 branek.

Penalta rozhodla i o triumfu dalšího madridského týmu Atlética 4:1 nad Alavésem, výhru zařídil v 75. minutě dvougólový střelec Suárez. Dvakrát se trefil i Joao Félix a obhájci titulu jsou v neúplné tabulce třetí. Vítězstvím se naladili na úterní první duel čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Další čtvrtfinalista milionářské soutěže Villarreal před zápasem s Bayernem Mnichov neuspěl na hřišti Levante. Domácí triumf zařídil dvěma zásahy Morales a Levante se odpoutalo z posledního místa. "Žlutá ponorka" je sedmá.

Getafe udolalo 1:0 oslabenou Mallorcu, v 82. minutě rozhodl Mayoral. Záložník Jakub Jankto u výhry kvůli karetnímu trestu chyběl.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Getafe - Mallorca 1:0 (82. Mayoral), Levante - Villarreal 2:0 (69. a 90.+1 Morales), Vigo - Real Madrid 1:2 (53. Nolito - 19. z pen. a 69. z pen. Benzema), Atlético Madrid - Alavés 4:1 (11. a 82. Joao Félix, 75. z pen. a 90. Suárez - 63. Escalante).

1. Real Madrid 30 21 6 3 61:26 69
2. FC Sevilla 29 15 12 2 40:19 57
3. Atlético Madrid 30 17 6 7 57:37 57
4. FC Barcelona 28 15 9 4 56:29 54
5. Betis Sevilla 29 15 5 9 50:35 50
6. San Sebastian 29 13 9 7 29:29 48
7. Villarreal 30 12 9 9 48:29 45
8. Bilbao 29 10 11 8 33:28 41