Fotbaloví fanoušci před stadionem ve Frankfurtu nad Mohanem jen nechápavě kroutili hlavami nad sumami, které po nich překupníci chtěli.
"Zaplatil bych až 650 eur (přes 18.000 korun), ale tohle je šílenství," posteskl si jeden z anglických příznivců, který do Německa dorazil bez vstupenky.
Jeho kolega z Manchesteru měl více štěstí. "Dostal jsem lístek za sto eur. Ó můj bože," řekl, i když ještě neměl vyhráno. "Potřebuju ještě jeden lístek pro mého kamaráda," dodal.
Už šest hodin před zápasem stáli před stadionem ve Frankfurtu fanoušci toužící po vstupence na duel, který měl být vyprodán. Příznivci většinou nereagovali na hlasitá varování policie, jejíž příslušníci je kvůli nebezpečí falešných lístků zrazovali od nákupu vstupenek od překupníků.
Kontroly totožnosti při vstupu na stadion se konaly jen sporadicky. Pořadatelé často nevěnovali pozornost ani datům narození, která se objevovala na automatu. Přibližně padesátiletý muž se tak dostal do ochozů, i když se prokázal vstupenkou napsanou na dvouleté dítě.
"Když dojde k takovému případu, ptáme se, odkud dostal lístek. Většinou jsou to vstupenky jako dárek od někoho z rodiny," řekl jeden z kontrolorů u hlavního vchodu agentuře DPA.