21. 8. 2010 20:34
TSG Hoffenheim - Werder Brémy 4:1
Werder v Hoffenheimu selhal.
Werder v Hoffenheimu selhal. | Foto: Reuters

Hoffenheim - O slušné překvapení na úkor favorita se postaral bundesligový Hoffenheim, který v prvním kole na domácím hřišti smetl Werder Brémy 4:1.

Jedenáctý celek loňského ročníku si na bronzový tým vyšlápl i přesto, že prohrával již od třetí minuty, kdy po odpískané ruce ve vápně nařízenou penaltu proměnil Torsten Frings.

Tým z čtyřtisícového městečka v Badensku-Würtenbersku se ale zlomit nenechal a čtyřmi parádními góly ještě do poločasu utkání zvrátil.

I když po přestávce Werder, který v týdnu porazil v kvalifikaci Ligy mistrů Sampdorii Janov 3:1, svoji hru srovnal, nedočkal se ani šance na vstřelení branky, natož pak snížení hrozivého skóre. Hoffenheim tak poprvé ve své historii dokázal Werder porazit.

Nováčkům se dařilo

V Kolíně se nakonec všech tří bodů dočkali hráči Kaiserslauternu, včetně českých hráčů Jana Morávka a Jiřího Bílka v základní sestavě, byť to dlouho vypadalo, že nezíská žádné.

St. Pauli má první tři body.
St. Pauli má první tři body. | Foto: Reuters

Domácí totiž i přesto, že od druhé minuty hráli po vyloučení Mohamada jen o deseti, dokázali jít díky brance Milivoje Novakoviče do vedení, které drželi až do 71. minuty, kdy přesilovku Kaiserslauternu využil Srdjan Lakič.

Ten samý hráč pak v 84. minutě rozhodl o vítězství hostů, které ještě dvě minuty před koncem zvýraznil Ivo Iličevič.

Podobný obrat jako Kaiserslautern předvedl ve Freiburgu také další nováček soutěže, St. Pauli, který ještě v 83. minutě prohrával 1:0, ale pak třemi brankami v sedmi minutách zápas otočil.

Nistelrooij se trefil dvakrát

Očekávaný souboj někdejších kanonýrů Realu Madrid, tedy Ruuda van Nistelrooije a Raúla, skončil ve prospěch nizozemského útočníka, jehož Hamburk vyhrál nad Schalke 04 2:1.

Holanďan se postaral o obě branky svého týmu, když nejprve těsně po přestávce poslal tým Davida Jarolíma do vedení, aby po srovnání Farfána v 80. minutě rychle strhl skóre opět na stranu Hamburku.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Freiburg - St. Pauli 1:3 (78. Cissé - 83. Boll, 89. Sukuta-Pasu, 90.+1 Bartels), Hannover - Frankfurt 2:1 (21. Rausch, 75. Ya Konan - 27. Köhler), Hoffenheim - Brémy 4:1 (20. Ba, 37. Mlapa, 41. Ibiševič, 43. Salihovič - 3. Frings z pen.), Kolín nad Rýnem - Kaiserslautern 1:3 (8. Novakovič - 70. a 84. Lakič, 88. Iličevič), Mönchengladbach - Norimberk 1:1 (31. Idrissou - 15. Hegeler), Hamburk - Schalke 2:1 (46. a 83. Nistelrooij - 80. Farfán)