22. 9. 2011 9:52
Brankář v poháru střídal po střetu s protihráčem
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech nedochytal středeční utkání Chelsea v třetím kole anglického Ligového poháru s fotbalisty Fulhamu. Český reprezentant musel v poločase střídat kvůli zranění, které utrpěl po střetu s protihráčem. Podle trenéra Andrého Villase-Boase se Čech rozhodl nepokračovat spíše z preventivních důvodů a do příštího zápasu bude moci nastoupit. Čech dnes uvedl, že šlo o lehký otřes mozku.

"Po utkání jsem jel ještě pro jistotu do nemocnice, ale nejedná se o nic vážného. Podle výsledků jde o lehký otřes mozku," vzkázal gólman prostřednictvím společnosti Sport Invest, která ho zastupuje.

Chelsea nakonec v londýnském derby po bezbrankovém průběhu zvítězila 4:3 na penalty, byť od 47. minuty hrála v deseti bez vyloučeného Alexe.

Arsenal: Wengera nevyhodíme. A nedělejte z něj idiota

Čech stejně jako před týdnem v úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Leverkusenu nastoupil s kapitánskou páskou, ale na rozdíl od souboje s německým soupeřem tentokrát na hřišti nevydržel celý zápas. Po kontaktu s hostujícím útočníkem Orlandem Sá utrpěl zranění hlavy a v přestávce musel přepustit místo mezi tyčemi náhradníkovi Rossu Turnbullovi.

"Petr šel na vyšetření, ale je v pořádku. Trochu se mu točila hlava, takže se rozhodl, že raději nebude riskovat," řekl na oficiálním webu klubu Chelsea trenér Villas-Boas na adresu své brankářské jedničky, která od svého těžkého zranění ze října roku 2006 nastupuje s helmou. "Příští zápas bude moci chytat," dodal portugalský kouč s výhledem na sobotní ligový duel proti nováčkovi Swansea.

Čechův náhradník Turnbull se nakonec stal hrdinou Chelsea. Hned po třech minutách na trávníku ho z pokutového kopu nepřekonal hostující Kasami, který trefil břevno, a v rozhodující penaltovém rozstřelu pak náhradní brankář Blues zlikvidoval dva pokusy. V dresu Fulhamu nastoupili v základní sestavě obě české letní posily Zdeněk Grygera a Marcel Gecov, jenž si odbyl premiéru v novém působišti.

Hargreaves oslavil návrat gólem

Bývalý anglický fotbalový reprezentant Owen Hargreaves se při svém debutu v dresu Manchesteru City uvedl gólem.

Owen Hargreaves z doby, kdy reprezentoval
Owen Hargreaves z doby, kdy reprezentoval | Foto: Reuters

Třicetiletý záložník, který se v posledních třech letech kvůli zraněním pouze mihl ve čtyřech zápasech, dnes pomohl ve třetím kole Ligového poháru porazit 2:0 obhájce trofeje Birmingham City.

Hargreaves otevřel skóre zápasu s druholigovým soupeřem v 17. minutě střelou zpoza pokutového území. Na hřišti strávil 57 minut, než ho vystřídal James Milner. Druhý gól City dal na konci prvního poločasu Mario Balotelli.

Po minulé sezoně skončil dvaačtyřicetinásobný anglický reprezentant Hargreaves ve slavnějším manchesterském týmu United, který s ním i kvůli častým zdravotním problémům neprodloužil smlouvu. O nové angažmá usiloval bývalý hráč Bayernu Mnichov také prostřednictvím videí na internetu, kde demonstroval, že může trénovat bez omezení.