Výhru slaví i Portugalci. Ke třem bodům je posunul Pepe

ip
7. 6. 2008 22:32
Portugalsko - Turecko 2:0 (0:0)
Portugalský obránce Pepe se raduje z první branky do sítě Turecka
Portugalský obránce Pepe se raduje z první branky do sítě Turecka | Foto: Reuters

Ženeva - Úspěšný vstup do letošního evropského šampionátu mají za sebou nejen Češi, ale také i Portugalci. Ti porazili v sobotním večerním utkání brankami Pepeho a Meirelese Turecko 2:0.

Samotný zápas začal na stadionu v Ženevě velmi bojovně a olej do ohně soustavně přilévaly oba fanouškovské tábory, které v úvodních minutách neúnavně fandily. Lépe se však přeci jen dařilo Portugalcům.

Ti se dokonce dostali už po sedmnácti minutách hry do vedení, ale Pepého hlavičku rozhodčí neuznal pro signalizovaný ofsajd. V další šanci se pak brzy objevil i Simao Sabrosa, ale jeho pokus pro změnu zablokovala pozorná obrana.

Zapomenout na sebe nenechala ani hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Jeho střelu z přímého kopu sedm minut před přestávkou však gólman Demirel vyškrábl skvělým zákrokem na tyč.

Svěřenci Fatiha Terima se v utkání spoléhali spíše na rychlé brejky, ovšem žádnou vyloženou příležitost si nedokázali dlouho vypracovat.

Naopak hned v úvodu druhého poločasu mohl potrestat zaváhání v turecké obraně jediný portugalský hrot Nuno Gomes, ale podobně jako jeho spoluhráč Ronaldo trefil jen brankovou konstrukci.

Pro vicemistra Evropy z roku 2004 však už bylo veseleji po hodině hry. To se k odvážnému průniku vydal obránce Pepe, narazil si s Nuno Gomesem a sám před brankářem Demirelem nezaváhal.

Vzápětí mohl zvýšit náskok opět Gomes, ale po centru Ronalda trefil pro změnu břevno.

A když na druhé straně neuspěl ani Emre Asik, pečetil konečný stav na 2:0 v nastaveném čase střídající Meireles.

Portugalsko se tak dostalo o lepší skóre do čela skupiny A.