Výbuch na Islandu stál Hapala místo na lavičce Žiliny

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 7. 2011 13:00
Žilina prohrála v Evropské lize v Reykjavíku 0:3

Žilina - Čtvrteční porážka fotbalistů Žiliny 0:3 v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy stála českého trenéra Pavla Hapala místo.

Zanedlouho 42letý trenér, který loni dovedl Žilinu k premiérové účasti v základní skupině Ligy mistrů, tak se svým týmem "navázal" na špatnou jarní část sezony, kdy se Žilina propadla z prvního místa až na třetí.

Žilina navíc musela sledovat, jak její hlavní rival, Slovan Bratislava, získal mistrovský double - ve slovenské lize i poháru.  

"Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. K tomuto rozhodnutí jsme dospěli po návratu z Reykjavíku. Nešlo však jen o zápas na Islandu, ale i neúspěšné jaro, kdy se mužstvu herně nedařilo a nenaplnili jsme ani jeden z našich cílů," uvedl sportovní manažer Žiliny Karol Belaník pro klubový web.

Čtěte také:
Žilina prohrála 0:3 v Reykjavíku, Rezek dal dva góly

Mužstvo po Hapalovi, který v klubu působil dva roky, převzal šéftréner mládeže Ľuboš Nosický.

"Ľuboš Nosický zná situaci v klubu, byl i členem realizačního týmu. Další věci budeme řešit během července, všechno je teď hektické," dodal Belaník.

Nosického čeká premiéra v nové roli už v neděli, kdy Žilina přivítá v prvním kole slovenské ligy Košice. Ve čtvrtek pak Žilinu čeká opět před vlastním publikem odveta s Reykjavíkem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy