VIDEO Tygří skok po jistém gólu. Takhle čaroval López

Sport Sport
30. 4. 2013 23:30
Podívejte se na neuvěřitelný zákrok madridského čaroděje Diega Lópeze. Real ale ani s ním v bráně přes Dortmund do finále LM nepřešel.
Podívejte se na fantastický zákrok Diega Lopeze. Takhle brankář Realu Madrid držel spoluhráče ve hře o finále Ligy mistrů. | Video: Sport

Madrid - Jako tygr skočil po míči a zabránil jistému gólu. Podívejte se v našem videu na parádní zákrok brankáře Realu Madrid Diega Lópeze.

López v 62. minutě odvetného semifinále Ligy mistrů s Dortmundem smazal obrovskou tutovku Ilkaye Gündogana, který měl před sebou po skvělé přihrávce Marka Reuse téměř prázdnou bránu.

Nádherný zákrok Lópeze ale udržel stav 0:0 a Dortmund to málem vyšlo pěkně draho. Místo postupové jistoty se totiž Němci pořádně klepali o výsledek.

Lópezův zákrok totiž nastartoval Real k drtivému tlaku, domácí dali v poslední desetiminutovce dvě branky a byli blízko k tomu, aby na vlastním hřišti smazali třígólový náskok Borussie z prvního zápasu.

Dortmund ale nakonec výsledek 0:2 ubránil a zahraje si finále.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy