Video: Takhle válel Masopust ve finále MS 1962

Sport Sport
29. 6. 2015 12:19
Podívejte se na sestřih utkání mezi Brazílií a Československem ve finále MS 1962.
Josef Masopust ve finále MS 1962 | Video: Sport

Praha - Záplava kondolencí a vzpomínek, která v pondělí po oznámení skonu Josefa Masopusta zaplavila Česko, znovu dokázala, jak velkým fotbalistou legendární záložník Dukly byl.

K jeho nehynoucí slávě přispěla především rok 1962, kdy získal Zlatý míč a ve finále mistrovství světa vstřelil branku Brazilcům. I když nakonec Čechoslováci zápas prohráli utkání 1:3, právě postava Masopusta byla po turnaji nad jiné vyzdvihována.

"Masopust hrál jako Brazilec. Vypadal, choval se a hrál, jako by se narodil u nás. S míčem byl opravdu skvělý," prohlásil později nejlepší fotbalista všech dob, Brazilec Pelé.

Na sestřih slavného finále, které dodnes zůstává největším úspěchem historie českého a československého fotbalu, se můžete podívat na přiloženém videu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy