28. 3. 2011 16:00
Brazilská hvězda: Atmosféra rasismu je hodně smutná
Neymar právě střílí gól Skotům.
Neymar právě střílí gól Skotům. | Foto: Reuters

Londýn - Devatenáctiletý útočník Neymar - obrovský talent brazilského fotbalu - byl bezpochyby nejvýraznější postavou přípravného utkání mezi Skotskem a "Kanárky", které hostil londýnský Emirates Stadium.

Neymar se při vítězství Brazílie 2:0 blýskl dvěma góly. Poprvé skóroval dvě minuty před přestávkou, ve druhé půli nejprve trefil břevno a pak proměnil penaltu, když byl ve vápně sám faulován.

Skotové prohráli s Brazílií, Argentina smírně s USA

Skotští diváci hráče Santosu, o kterého se intenzivně zajímá londýnská Chelsea, ale potleskem nezahrnuli. Naopak. Neymar se stal terčem nadávek a fanoušci po něm dokonce hodili banán.

"Běžel jsem ve druhém poločase směrem k brankové čáře a uviděl na zemi banán. Nevím, odkud ho hodili. Fanoušci se mi hodně posmívali, tahle atmosféra plná rasismu je hodně smutná," řekl po zápase talentovaný útočník.

Skotští fans ale odmítají, že by jejich pískot a nadávky měly rasistický podtext. "Jediný důvod, proč byl Neymar vypískán, byl ten, že simuloval zranění," uvedl jeden z fanoušků.