29. 10. 2009 8:50
Do čtvrtého kola prošly i Chelsea a Manchester City
První branku v dresu Arsenal si připsal Fran Merida.
První branku v dresu Arsenal si připsal Fran Merida. | Foto: Reuters

Londýn - Ačkoliv se fotbalový Liverpool o víkendu zvednul z výsledkové krize a porazil na domácím stadionu Manchester United  2:0, svoji zlepšenou formu v anglickém poháru nepotvrdil.

Benitezův tým totiž ve třetím kole Carling cupu podlehl Arsenalu na Emirates stadium 1:2 a s pohárovou soutěží se loučí.

"Jsme zklamaní, protože jsme prohráli. Ale také jsme ukázali kvalitní hru a myslím si, že to byl dobrý zápas, se šancemi na obou stranách," prohlásil po utkání španělský trenér.

Liverpool zdolal Manchester. West Ham obral Arsenal
Anglií zní: Čech a spol. mohli chytnout prasečí chřipku

"Zápas byl nadprůměrně kvalitní. Myslím, že v technice i rychlosti přihrávek si oba týmy vedly velice dobře," souhlasil i trenér "Kanonýrů" Arsene Wenger.

Diváci se v Londýně skutečně nenudili. Všechny tři branky totiž patřily do kategorie výstavních.

První vstřelil po devatenácti minutách hry talentovaný Fran Merida krásnou ranou z pravé strany velkého vápna k bližší tyči Cavalieriho branky.

Jenže už o sedm minut později se na druhé straně prosadil parádním halfvolejem z pětadvaceti metrů Emiliano Insula.

Na konečných 2:1 upravil pět minut po přestávce střelou z blízka "pod víko" Nicklas Bendtner.

Arsenal se tak může radovat z postupu do čtvrtého kola soutěže, stejně jako Manchester City, který včera porazil Scunthorpe 5:1, a Chelsea, jež si poradila s Boltonem 4:0.