25. 9. 2011 8:00
Real - Vallecano 6:2, Barcelona - Atlético 5:0
Real zazářil proti Vallecanu.
Real zazářil proti Vallecanu. | Foto: Reuters

Madrid - Pořádnou kanonádu spustili v 6. kole španělské Primera División největší favorité místní soutěže. Fotbalisté Realu Madrid a FC Barcelony doslova smetli své soupeře ze hřiště.

Osm gólů, penalty, vyloučení, hattrick Ronalda. To vše si v utkání mezi Realem Madrid a Vallecanem užili fanoušci na San Bernabeu.

Domácí bílý balet dokonale napravil několik výsledkových zaváhání z posledních týdnů a svého soupeře v městském derby rozdrtil výsledkem 6:2.

Jednoznačné vítězství se přitom nerodilo lehce, protože již po dvanácti vteřinách šokoval obranu Realu hostující Michu. K vyrovnání se domácí propracovali až po 40. minutách hry, kdy srovnal Ronaldo.

Betis jako jediný ve španělské lize neztratil ani bod
Real i Barcelona zaváhali. V čele La ligy je Valencia

Ještě do konce první půle udeřil favorit podruhé, trefil se Argentinec Higuaín.

Krátce po přestávce zvýšil na 3:1 z pokutového kopu Ronaldo, krátce po něm ovšem snížil svým druhým gólem Michu.

A když se v 57. minutě poroučel ze hřiště po druhé žluté kartě Angel Di María, vypadalo to na pořádné drama. Real ovšem v deseti exceloval a ztrestal Vallecano dalšími třemi góly.

Podívejte se na góly z utkání Real Madrid - Rayo Vallecano:

Postupně se trefili stoper Varane, Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Portugalská hvězda dokonala svůj hattrick druhou proměněnou penaltou.

Radost fotbalistů Barcelony.
Radost fotbalistů Barcelony. | Foto: Reuters

Barcelona si na Nou Campu lehce poradila s Atléticem Madrid, jemuž uštědřila debakl 5:0. Katalánci měli cestu k vysokému vítězství mnohem snazší.

Po čtvrthodině bylo rozhodnuto, trefil se Villa a do své vlastní branky hostující obránce Miranda.

Ve 26. minutě zvýšil na 3:0 Lionel Messi, který ve druhém poločase dalšími dvěma góly znovu předhonil v tabulce střelců Ronalda. Argentinská hvězda nasázela za pět zápasů už osm branek zatímco Portugalec o gól méně.

Podívejte se na góly z duelu Barcelony s Atléticem Madrid:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Barcelona, která bude soupeřem Plzně v Lize mistrů, nastoupila v této sestavě: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal (81. Maxwell) - Thiago, Busquets (54. Piqué), Fábregas (72. Keita), Xavi - Pedro, Messi, Villa.

První porážku v novém ročníku La ligy museli skousnout fanoušci Valencie. Jejich tým prohrál na půdě FC Sevilla nejtěsnějším rozdílem. V 18. minutě rozhodl Frederick Kanouté.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Bilbao - Villarreal 1:1 (44. Gabilondo - 53. Nilmar), FC Sevilla - Valencie 1:0 (18. Kanouté), Real Madrid - Vallecano 6:2 (39., 51. a 84. obě z pen. Ronaldo, 45. Higuaín, 67. Varane, 73. Benzema - 1. a 55. Michu), FC Barcelona - Atlético Madrid 5:0 (26., 78. a 90.+1 Messi, 9. Villa, 15. vlastní Miranda).