VIDEO Junior Micka překonal legendární rozhovor s Kollerem

Sport Sport
14. 11. 2012 16:00
Podívejte se na rozhovor s Janem Mickou z juinorského týmu Dukly Praha, ve kterém se toho diváci opravdu hodně dozvěděli.
Podívejte se na rozhovor s Janem Mickou. | Video: Sport

Praha - Fotbalisté to nemají jednoduché. Odpovídat na záludné otázky reportérů po devadesáti minutách běhání, když ještě prohrajete 0:5 určitě není žádná legrace.

Obzvlášť když nemáte zkušenosti přímo reprezentační, abyste mohli vyprávět o "kulatém míči", "fotbalu, který se vyrovnává" a "příštím zápasu, do kterého půjdete zase naplno."

Doplatil na to i devatenáctiletý záložník Dukly Praha Jan Micka, který po středečním závěrečném hvizdu utkání se Slováckem v juniorské lize musel  čelit nepříjmeným otázkám reportérky České televize.

Zdali se mu vedlo lépe než Janu Kollerovi v legendárním videu z počátku devadesátých let (viz zde) se podívejte v přiloženém videu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy