VIDEO Den blbec. Dva vlastní góly a zahozená penalta

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 1. 2013 18:52
Jonathan Walters ze Stoke si v zápase proti Chelsea vstřelil dva vlastní góly a v závěru utkání zahodil penaltu.
Jonathan Walters ze Stoke si právě střílí jeden ze dvou vlastních gólů v utkání proti Chelsea | Video: youtube.com

Stoke - Smůlovaté odpoledne prožili fotbalisté Stoke. Na vysoké porážce 0:4 ve 22. kole Premier League od Chelsea se sami podíleli dvěma vlastními góly.

Nejvíce si popel na hlavu může sypat ofenzivní záložník Jonathan Walters. Právě on má obě trefy do vlastní sítě na svědomí. Aby toho nebylo málo, zahodil v závěru utkání penaltu.

První gól před přestávkou

Raritní "one man show" se začala naplňovat v nastavení první půle, kdy Walters ukázkovou hlavičkou srazil za záda svého brankáře Begoviče centr Azpilicuety a poslal Chelsea do vedení 1:0.

Druhou trefu, která byla pro osud tří bodů zřejmě klíčová, si Walters schoval na 62. minutu. Tentokrát vyskočil do souboje s Lampardem, ale místo odehrání do bezpečí znovu míč nasměroval do vlastní svatyně.

Stoke se následně sesypalo a inkasovalo ještě dvakrát.

Den hrůzy dokonala penalta

Reputaci svou i týmu City mohl 29letý křídelník napravit v samém závěru, kdy se postavil k exekuci penalty za faul na vlastní osobu. Jenže osud mu nařídil, aby si sobotní kalich hořkosti vypil do dna. Tvrdou ránu totiž namířil jen na břevno, od nějž se míč svezl mezi diváky.

Stoke tak prodloužilo svou sérii bez ligové výhry proti Chelsea. Ta se datuje už od roku 1975.