VIDEO Brazilský sudí vytáhl na hráče pistoli

Sport Sport
29. 9. 2015 13:27
Brazilský rozhodčí a v civilu policista Gabriel Murta reagoval na napadání ze strany fotbalistů svérázným způsobem. Došel si do kabin pro pistoli.
Podívejte se na video incidentu. | Video: Youtube.com

Praha - Svérázné řešení sporů  s hráči zvolil tento víkend v nižší brazilské lize rozhodčí Gabriel Murta. Na největší křiklouny totiž vytáhl pistoli.

Incident se stal v utkání mezi Brumadinhem a Amantes da Bola nedaleko Belo Horizonte.

Hráči i funkcionáři hostujícího klubu, jehož název lze doslovně přeložit jako "milovníci míče", Murtu fyzicky napadli kvůli tomu, aby pro domácího hráče vynutili červenou kartu.

Rozhodčí, který je v civilu policistou, reagoval úprkem do kabiny, kde si vzal pistoli a s ní se vrátil urovnat spory na hřišti. Rozezleného sudího, kterého prý předtím hráči hostí fackovali a kopali, nakonec uklidnil až pomezní rozhodčí.

Samotného Murtu čeká disciplinární řízení.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy