Vicemistři z Chile s Masopustem patří mezi sportovní legendy

Sport Sport
19. 12. 2012 22:00
Fotbaloví vicemistři z Chile 1962 byli na galavečeru Sportovec roku vyhlášeni Sportovními legendami.
Vicemistři světa z Chile 1962 byli zařazeni mezi sportovní legendy.
Vicemistři světa z Chile 1962 byli zařazeni mezi sportovní legendy. | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbaloví vicemistři světa z Chile 1962 byli na galavečeru Sportovec roku vyhlášeni za Sportovní legendy. Cenu Emila Zátopka stříbrnému týmu udělil Klub sportovních novinářů.

Českoslovenští reprezentanti letos oslaví padesát let od překvapivého úspěchu. Z tehdejšího stříbrného týmu dnes žije dvanáct hráčů. Devět z nich se v čele s Josefem Masopustem zúčastnilo dnešního slavnostního večera.

Kadraba: Až přijde jiný úspěch, zapomene se na nás

"Toto setkání se spoluhráči je pro mě velký zážitek a přál bych si, aby se opakoval ještě mnohkrát," řekl Masopust.

Dalšímu z bývalých hráčů zase nechyběl smysl pro humor. "Pokud přijde nějaký úspěch fotbalistů, tak to s námi půjde dolů a zapomene se. Když ale budou hrát pořád špatně, možná nás budou lidé oslavovat nadále," řekl bývalý útočník Josef Kadraba.

Masopust: Vzpomínky jsou to pořád nádherné

"Jen ten manšaft není celý, jsou to trosky, které museli doprovodit po schodech," navázal žertovně naladěný Masopust. "Ale vzpomínky jsou to nádherné, když si člověk uvědomí, že jsme tam odjížděli jako nezdárkové a překvapili celý svět," dodal.

Cena Emila Zátopka se uděluje od roku 2000, kdy jí získal právě Zátopek. V roce 2005 cenu získal i sám Masopust, sportovní kolektiv se mezi legendy zařadil jen před pěti lety, kdy cenu získali hokejoví mistři světa z roku 1947.

 

Právě se děje

Další zprávy