Vedoucí Arsenal remizoval na hřišti Liverpoolu 2:2, Salah neproměnil penaltu

9. 4. 2023 20:06
Vedoucí Arsenal ve 30. kole anglické fotbalové ligy remizoval na hřišti Liverpoolu 2:2. V čele neúplné tabulky má Arsenal náskok šesti bodů. Druhý Manchester City jej může ztenčit na polovinu, protože má zápas k dobru.
Aaron Ramsdale z Arsenalu zasahuje před Konatém z Liverpoolu
Aaron Ramsdale z Arsenalu zasahuje před Konatém z Liverpoolu | Foto: Reuters

Arsenal se ujal vedení už v osmé minutě zásluhou Martinelliho. Brazilec pak ve 28. minutě přihrál na gól svého krajana Gabriela Jesuse. Krátce před přestávkou snížil Salah.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí "Reds" a odměnou jim byl pokutový kop v 52. minutě. Ten však nejlepší střelec Liverpoolu Salah neproměnil. Jeho zaváhání napravil až tři minuty před koncem střídající Firmino, který vyrovnal na 2:2 po deseti minutách na hřišti. V nastavení zachránil alespoň bod hostujícím "Kanonýrům" brankář Ramsdale, když vytěsnil Salahovu střelu.

V záchranářském souboji Leeds utrpěl s Crystal Palace na domácím hřišti vysokou porážku 1:5. Dvakrát se trefil Jordan Ayew. Staronový trenér Crystal Palace Roy Hodgson vyhrál i své druhé utkání a dostal tým na 12. místo, na sestupové příčky má náskok už šesti bodů. Leeds zůstal šestnáctý.

Přestože oba týmy nebyly před utkáním v sestupovém pásmu, dělily je od něj dva, respektive tři body. O poločase platil remízový stav 1:1. Leeds vedl od páté minuty a hosté srovnali až v nastavení zásluhou Guehiho. I přes absenci zraněného nejlepšího střelce týmu Zahy "Orli" z jižního Londýna v druhém poločase skórovali čtyřikrát. Dvakrát se trefil Ayew, po jednom gólu přidali Edouard a Eze.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo: Leeds - Crystal Palace 1:5 (21. Bamford - 53. a 78. Ayew, 45.+1 Guehi, 56. Eze, 70. Edouard), Liverpool - Arsenal 2:2 (42. Salah, 87. Firmino - 8. Martinelli, 28. Jesus).

1. Arsenal 30 23 4 3 72:29 73
2. Manchester City 29 21 4 4 75:27 67
3. Newcastle 29 15 11 3 48:21 56
4. Manchester United 29 17 5 7 44:37 56
5. Tottenham 30 16 5 9 55:42 53
6. Aston Villa 30 14 5 11 41:40 47
7. Brighton 28 13 7 8 52:36 46
8. Liverpool 29 12 8 9 50:35 44