Útočné monstrum je zpátky, radují se v Leverkusenu. Schick po návratu neskrýval emoce

27. 10. 2023 9:55
Po téměř osmi měsících a vleklém zranění třísel si Patrik Schick opět zahrál fotbalový zápas. Kanonýr Leverkusenu naskočil na poslední půlhodinu čtvrtečního utkání Evropské ligy proti Karabachu, v té době už Bayer vedl 5:1.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Fanoušci ho přivítali bouřlivým aplausem a český reprezentant novinářům řekl, že byl plný emocí a má před sebou ještě dlouhou cestu.

"Bylo to hodně emotivní. Cítil jsem se, jako kdybych dal gól. Tak dlouho jsem na tomhle pracoval," popsal Schick. Na ostrý zápas čekal 231 dnů. Naposledy nastoupil začátkem března, v červnu pak absolvoval operaci přitahovačů na noze na klinice v Berlíně. Za národní tým nehrál autor 18 reprezentačních gólů od loňského září.

Na hřiště vběhnul Schick v 62. minutě. Místo mu přenechal Victor Boniface. O šest minut později přišel i Adam Hložek a na konci i s chytajícím brankářem Matějem Kovářem slavili třetí výhru ve třetím kole Evropské ligy.

"Nebylo to jednoduché. Často chci dát gól během pár minut, tentokrát makám na gólu skoro rok. Nebyl to nejlepší den mého života, ale určitě výjimečný," řekl sedmadvacetiletý Schick.

"Zápas není jako trénink. Mám před sebou ještě dlouhou cestu. Ale nejdřív si chci užít tento večer a návrat," dodal.

"Na tohle čekal opravdu dlouho. Je to dobře pro jeho duši i tělo," konstatoval sportovní ředitel klubu Simon Rolfes.

A čekal na to i klub, díky tomu se prý mají obránci soupeřů čeho obávat. Útočné monstrum je zpátky.