Ukrajinci remizovali s Němci 3:3, i když vedli o 2 góly

11. 11. 2011 23:33
Příprava: Polsko - Itálie 0:2, Dánsko - Švédsko 2:0
Philipp Lahm (vpravo) slaví s Lukasem Podolskim (vlevo) a Thomasem Hitzlspergerem rozhodující gól do sítě Turků. | Foto: Reuters

Praha - Ukrajinští fotbalisté byli blízko k tomu, aby si před pořadatelstvím mistrovství Evropy zvedli sebevědomí, protože v přípravném utkání vedli dvakrát o dva góly nad Němci.

Hosté, kteří v kvalifikaci o šampionát neztratili ani bod, ale po změně stran nakonec vybojovali remízu 3:3. Druhý z pořadatelů Polsko pak doma podlehl Itálii 0:2.

Češi se přiblížili Euru, Černou Horu porazili 2:0
Utkání Česko - Černá Hora jsme sledovali ŽIVĚ
Chorvati usmažili Turky v jejich pekle. Debakl 0:3!

Ukrajinci v první půli Němce zaskočili, když se dařilo jejich mladým hvězdám Jarmolenkovi a Konopljankovi, jejichž zásluhou byl poločasový výsledek 3:1 pro domácí. Němci, kteří nastoupili s několika hráči širšího kádru, ale potvrdili svou sílu a dokázali srovnat.

Velkou chvíli si prožil italský útočník Balotelli, který se dočkal svého premiérového reprezentačního gólu. Povedlo se mu to při šestém startu. Pomohl tak soupeři české reprezentace v kvalifikaci o MS 2014 k výhře nad Polskem. Druhý gól přidal Pazzini.

Výsledkem 2:0 vyhrál i druhý z budoucích soupeřů české reprezentace Dánsko. To si doma poradilo se Švédskem po brankách Bendtnera a Krohna-Dehliho.

Larnaka: Kypr - Skotsko 1:2 (0:1)
Branky: 60. Christofi - 23. Miller, 57. Mackie.

Tbilisi: Gruzie - Moldavsko 2:0 (2:0)
Branky: 36. Kobachidze, 39. J. Ananidze z pen. ČK: 75. Kobachidze - 75. Armaš.

Székésfehérvár: Maďarsko - Lichtenštejnsko 5:0 (2:0)
Branky: 10. a 20. Priskin, 76. Dzsudzsák, 79. Koman, 89. Feczesin.

Tirana: Albánie - Ázerbájdžán 0:1 (0:1)
Branka: 22. Alijev.

Kyjev: Ukrajina - Německo 3:3 (3:1)
Branky: 28. Jarmolenko, 36. Konopljanka, 45. Nazarenko - 38. Kroos, 65. Rolfes, 77. Müller.

Vratislav: Polsko - Itálie 0:2 (0:1)
Branky: 30. Balotelli, 60. Pazzini.

Lutych: Belgie - Rumunsko 2:1 (2:0)
Branky: 11. Van Buyten, 43. vlastní Cosis - 66. Marica.

St. Denis: Francie - USA 1:0 (0:0)
Branka: 72. Rémy.