U fotbalistů Albánie skončil úspěšný trenér De Biasi

ČTK ČTK
14. 6. 2017 17:09
Po téměř šesti letech opouští italský kouč Gianni De Biasi albánskou fotbalovou reprezentaci, kterou dovedl k historickému postupu na loňské mistrovství Evropy. Šedesátiletý trenér v úterý uvedl, že skončí ve funkci na podzim po kvalifikaci mistrovství světa, dnes však na tiskové konferenci oznámil okamžitý odchod. "Je čas hledat nové výzvy, to je přirozená věc. V albánském fotbale nejsou potřeba žádné překotné změny, tým šlape výborně," řekl De Biasi, jehož svěřencům patří v kvalifikační skupině G třetí místo s odstupem sedmi bodů za Španělskem a Itálií. Di Biasi, jenž v roce 2015 dostal albánské občanství, v minulosti trénoval Modenu, Brescii, Turín a Udine.
Gianni De Biasi.
Gianni De Biasi. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy