Nápověda pro Tvrdíka a Křetínského. Mezi fotbalisty bez práce vyčnívá Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic strávil uplynulou sezonu v Manchesteru United.
Na podzim oslaví už šestatřicáté narozeniny. Přesto je Zlatan Ibrahimovic stále nesmírně platným fotbalistou. Během minulé sezony nastřílel za Manchester United ve všech soutěžích 28 branek a dalších 10 připravil. Momentálně se připravuje po zranění kolene. Zlatan si stále může vybírat z mnoha nabídek. Uvidíme, kde švédský kanonýr skončí.
Velké omlazení v Manchesteru City odnesl i Jesús Navas, kterému Pep Guardiola už neprodloužil smlouvu. Jednatřicetiletý hráč na pravou stranu hřiště naskočil v loňské sezoně do 36 zápasů, ale gólově se neprosadil.
V anglických médiích se psalo, že Dani Alves jistě posílí Manchester City, ale čtyřiatřicetiletý pravý obránce, kterému v Juventusu vypršela smlouva, se k týmu Pepa Guardioly zatím nepřipojil. Brazilec odehrál v Turíně povedenou sezonu. Během 33 soutěžních zápasů vstřelil šest branek a přidal sedm asistencí.
Francouz Bacary Sagna je dalším hvězdným pravým bekem, který je zatím bez angažmá. V Manchesteru City už mu ve čtyřiatřiceti letech neprodloužili smlouvu. Francouz se momentálně zotavuje po zranění třísel, které mu v minulé sezoně umožnilo nastoupit pouze do 17 ligových zápasů.
Foto: Reuters
Sport Sport, jek
11. 7. 2017 19:43
Podívejte se v galerii na přehled hvězdných hráčů, kteří už sice mají to nejlepší za sebou, ale stále mají co nabídnout. Jaroslav Tvrdík a jeho Slavia hledají útočníka podobného Milanu Škodovi, tedy urostlého střelce. Křetínského Sparta zase dotahuje přestup tureckého stopera, ale chybí jí také tvůrce hry. Vybrali byste z volných hráčů posily pro obě pražská "S"?
 

Právě se děje

před 51 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy