Střelci ze slovenské ligy nebo vysavač z Nizozemí. To je kádr české devatenáctky pro Euro v Gruzii

Česká devatenáctka bude hodně spoléhat na Michala Sadílka z PSV Eindhoven.
MARTIN JEDLIČKA: V kvalifikaci byl brankář Příbrami jedničkou českého týmu. Během závěrečné fáze kvalifikace o turnaj v Gruzií dokonce ze třech zápasů vychytal dvě nuly.  Za příbramskou devatenáctkou odchytal letos 28 zápasů. Po odchodu Aleše Hrušky do Plzně by mohl mladý brankář dostat příležitost i v A-týmu středočeského klubu.
JAN PLACHÝ: Jedličkovi kryl během kvalifikace záda teplický brankář, který v devatenácti letech měří téměř dva metry. Na premiéru v české nejvyšší soutěži mladý brankář stále čeká, ale během uplynulé sezony už se posadil v sedmi zápasech alespoň na lavičku severočeského klubu.
FRANTIŠEK ČECH: Střední obránce Hradce Králové debutoval v nejvyšší soutěži v závěru letošní sezonu. Odehrál všech 270 minut v posledních třech zápasech a proti Bohemians 1905 dokonce vstřelil premiérový gól.
DENIS GRANEČNÝ: Daleko větší zkušenost s dospělým fotbalem má obránce Baníku Ostrava, který debutoval v nejvyšší soutěži v sedmnácti letech. Během uplynulé sezony přidal dalších deset startů v druhé nejvyšší soutěži. Granečný nejčastěji nastupuje na levém okraji obrany.
Foto: ČTK
David Janeczek David Janeczek
2. 7. 2017 11:00
Podívejte, které českýé reprezentanty, nominoval kouč Jan Suchopárek na mistrovství Evropy do 19 let začínající právě dnes v Gruzii.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy