Střelci ze slovenské ligy nebo vysavač z Nizozemí. To je kádr české devatenáctky pro Euro v Gruzii

Česká devatenáctka bude hodně spoléhat na Michala Sadílka z PSV Eindhoven.
MARTIN JEDLIČKA: V kvalifikaci byl brankář Příbrami jedničkou českého týmu. Během závěrečné fáze kvalifikace o turnaj v Gruzií dokonce ze třech zápasů vychytal dvě nuly.  Za příbramskou devatenáctkou odchytal letos 28 zápasů. Po odchodu Aleše Hrušky do Plzně by mohl mladý brankář dostat příležitost i v A-týmu středočeského klubu.
JAN PLACHÝ: Jedličkovi kryl během kvalifikace záda teplický brankář, který v devatenácti letech měří téměř dva metry. Na premiéru v české nejvyšší soutěži mladý brankář stále čeká, ale během uplynulé sezony už se posadil v sedmi zápasech alespoň na lavičku severočeského klubu.
FRANTIŠEK ČECH: Střední obránce Hradce Králové debutoval v nejvyšší soutěži v závěru letošní sezonu. Odehrál všech 270 minut v posledních třech zápasech a proti Bohemians 1905 dokonce vstřelil premiérový gól.
DENIS GRANEČNÝ: Daleko větší zkušenost s dospělým fotbalem má obránce Baníku Ostrava, který debutoval v nejvyšší soutěži v sedmnácti letech. Během uplynulé sezony přidal dalších deset startů v druhé nejvyšší soutěži. Granečný nejčastěji nastupuje na levém okraji obrany.
Foto: ČTK
David Janeczek David Janeczek
2. 7. 2017 11:00
Podívejte, které českýé reprezentanty, nominoval kouč Jan Suchopárek na mistrovství Evropy do 19 let začínající právě dnes v Gruzii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy