Střelci ze slovenské ligy nebo vysavač z Nizozemí. To je kádr české devatenáctky pro Euro v Gruzii

Česká devatenáctka bude hodně spoléhat na Michala Sadílka z PSV Eindhoven.
MARTIN JEDLIČKA: V kvalifikaci byl brankář Příbrami jedničkou českého týmu. Během závěrečné fáze kvalifikace o turnaj v Gruzií dokonce ze třech zápasů vychytal dvě nuly.  Za příbramskou devatenáctkou odchytal letos 28 zápasů. Po odchodu Aleše Hrušky do Plzně by mohl mladý brankář dostat příležitost i v A-týmu středočeského klubu.
JAN PLACHÝ: Jedličkovi kryl během kvalifikace záda teplický brankář, který v devatenácti letech měří téměř dva metry. Na premiéru v české nejvyšší soutěži mladý brankář stále čeká, ale během uplynulé sezony už se posadil v sedmi zápasech alespoň na lavičku severočeského klubu.
FRANTIŠEK ČECH: Střední obránce Hradce Králové debutoval v nejvyšší soutěži v závěru letošní sezonu. Odehrál všech 270 minut v posledních třech zápasech a proti Bohemians 1905 dokonce vstřelil premiérový gól.
DENIS GRANEČNÝ: Daleko větší zkušenost s dospělým fotbalem má obránce Baníku Ostrava, který debutoval v nejvyšší soutěži v sedmnácti letech. Během uplynulé sezony přidal dalších deset startů v druhé nejvyšší soutěži. Granečný nejčastěji nastupuje na levém okraji obrany.
Foto: ČTK
David Janeczek David Janeczek
2. 7. 2017 11:00
Podívejte, které českýé reprezentanty, nominoval kouč Jan Suchopárek na mistrovství Evropy do 19 let začínající právě dnes v Gruzii.
 

Právě se děje

Další zprávy