Totti potěšil Zemana, AS Řím vyhrál počtvrté v řadě

8. 12. 2012 22:41
Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana se tak dostali na čtvrté místo tabulky o skóre před svého dnešního soupeře a Lazio.

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v 16. kole italské ligy Fiorentinu 4:2 a připsali si již čtvrté vítězství za sebou. Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana se tak dostali na čtvrté místo tabulky o skóre před svého dnešního soupeře a Lazio.

Římský tým se dostal do vedení v sedmé minutě po hlavičce Castána, brzy však bylo srovnáno. Hráčům AS se totiž nepodařilo sehrát ofsajdsystém a po přímém kopu v celém pokutovém území zůstala před brankářem jen trojice hráčů Fiorentiny, kteří si s nenadálou situací poradili.

Ještě do poločasu však dal ofenzivně hrajícímu AS dvoubrankové vedení kapitán Totti. Šestatřicetiletý útočník se trefil nejprve zblízka a podruhé parádně z 25 metrů a již v 17. ročníku Serie A v řadě tak dal alespoň pět branek.

Hned v první minutě druhé půle snížil Hamdáví, v 89. minutě ale na konečných 4:2 upravil Osvaldo. Fiorentina v Serii A prohrála poprvé od září.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Bergamo - Parma 2:1 (4. Denis, 38. Peluso - 45. Amauri), AS Řím - Fiorentina 4:2 (19. a 45. Totti, 7. Castán, 89. Osvaldo - 14. Roncaglia, 46. Hamdáví).

1. Juventus Turín 15 11 2 2 32:10 35
2. Neapol 15 10 3 2 28:12 33
3. Inter Milán 15 10 1 4 27:16 31
4. AS Řím 16 9 2 5 38:26 29
5. Fiorentina 16 8 5 3 29:18 29
6. Lazio Řím 15 9 2 4 24:18 29
7. AC Milán 15 6 3 6 24:19 21
8. Bergamo 16 7 2 7 17:23 21