Tottenham obrátil dvěma góly v nastavení duel v Leicesteru

Aktualizováno 19. 1. 2022 23:00
Fotbalisté Tottenhamu otočili v nastavení díky dvěma gólům střídajícího Stevena Bergwijna dohrávku 17. kola anglické ligy v Leicesteru a po výhře 3:2 se posunuli na páté místo. Spurs neprohráli pod trenérem Antoniem Contem ani v devátém utkání Premier League. Manchester United zvítězil na hřišti nováčka Brentfordu 3:1.
Steven Bergwijn
Steven Bergwijn | Foto: Reuters

Domácí Leicester otevřel skóre ve 24. minutě zásluhou Daky, do konce úvodního dějství srovnal hostující kapitán Kane. V 76. minutě vrátil Leicesteru vedení Maddison. V páté minutě nastavení ale srovnal Bergwijn a ihned po rozehrání nizozemský záložník dokonal obrat. Tottenham ztrácí bod na čtvrtý West Ham, který odehrál o tři zápasy více.

V utkání Brentfordu s Manchesterem United padly všechny branky ve druhé půli. Za hosty se postupně trefili Elanga, Greenwood a Rashford, za domácí snížil v závěru Toney. "Rudí ďáblové" vyhráli v lize po dvou zápasech a bodově se dotáhli na šestý Arsenal, jenž má duel k dobru. Brentford prohrál páté z posledních šesti kol.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Leicester - Tottenham 2:3 (24. Daka, 76. Maddison - 90.+5 a 90.+7 Bergwijn, 38. Kane), Brentford - Manchester United 1:3 (85. Toney - 55. Elanga, 62. Greenwood, 77. Rashford).

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Opavě 87:65 a slaví 18. titul

Basketbalisté Nymburka slaví 18. mistrovský titul. Ve čtvrtém finále play off NBL zvítězili v Opavě 87:65 a vyhráli sérii 3:1 na zápasy. Domácí soutěži vládnou nepřetržitě od roku 2004. Zlato nezískali jen předloni, kdy se soutěž kvůli pandemii koronaviru nedohrála.

Opava skončila druhá stejně jako loni, kdy se hrálo o titul jen na dva vítězné zápasy a podlehla 0:2.

Před třemi tisícovkami diváků se dnes 27 body blýskl nymburský kapitán Vojtěch Hruban, který si připsal navíc osm doskoků. Výhru hostů podpořil 23 body americký rozehrávač Jerrick Harding. Double double si za vítěze připsal Colbey Ross s 16 body a 12 asistencemi a za domácí Mattias Markusson s 16 body a 12 doskoky.