Torres po půl roce skóroval. Dvěma góly zařídil postup

ČTK Jaroslav  Šindelář ČTK, Jaroslav Šindelář
18. 3. 2012 19:15
Chelsea - Leicester 5:2, Liverpool - Stoke 2:1
Po pěti měsících střeleckého půstu se Fernando Torres prosadil a hned dvakrát
Po pěti měsících střeleckého půstu se Fernando Torres prosadil a hned dvakrát | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea vyhráli pod trenérem Robertem Di Matteem i čtvrté soutěžní utkání. Londýnský celek s brankářem Petrem Čechem ve čtvrtfinále Anglického poháru doma porazil druholigový Leicester 5:2 a postoupil mezi nejlepší čtveřici.

Dvěma brankami přispěl k výhře útočník Fernando Torres, který skóroval po pěti měsících a 24 soutěžních utkáních.

Druhým semifinalistou se stal Torresův někdejší tým - Liverpool, který na svém hřišti porazil Stoke 2:1. Na gól Luise Suáreze sice v prvním poločase odpověděl další bývalý hráč Reds Peter Crouch, na gól Stuarta Downinga z 57. minuty už Stoke odpověď nenašlo.

Muambův boj o život. Příštích 24 hodin bude klíčových
Manchester United deklasoval Wolves a vede o čtyři body

"Blues", kteří ve středu postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Neapol, poslal na stadionu Stamford Bridge do vedení ve 12. minutě Gary Cahill.

Reprezentační obránce si po premiérovém zásahu za Chelsea stáhl dres a tričkem s nápisem "Modleme se za Muambu" vyjádřil podporu bývalému spoluhráči z Boltonu Patrici Muambovi, který po srdečním kolapsu v sobotním zápase s Tottenhamem bojuje na jednotce intenzivní péče o život.

Pět minut po Cahillovi zvýšil vedení Salomon Kalou a v 67. minutě prolomil své dlouhé střelecké trápení Torres.

Za deset minut zdramatizoval utkání útočník Leicesteru Jermaine Beckford, ale v 85. minutě se prosadil znovu Torres. V dramatickém závěru ještě snížil Ben Marshall, skóre v nastaveném čase uzavřel na 5:2 záložník Raúl Meireles.

V sobotu se odehráli dva zápasy. Everton remizoval 1:1 se Sunderlandem, a o postupujícím tak musí rozhodnout odveta v Sunderlandu. Zápas Tottenhamu s Boltonem musel být po poločase za stavu 1:1 předčasně ukončen kvůli kolapsu Muamby.

Výsledky:

Chelsea - Leicester (II) 5:2 (67. a 85. Torres, 12. Cahill, 17. Kalou, 90.+1 Raúl Meireles - 77. Beckford, 88. Marshall), Liverpool - Stoke 2:1 (23. Suárez, 57. Downing - 26. Crouch).