Tevez dvěma góly zařídil City výhru nad West Hamem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
28. 9. 2009 22:55
Manchester City - West Ham 3:1
Carlos Tevez vstřelil první gól utkání již v páté minutě. (Ilustrační foto)
Carlos Tevez vstřelil první gól utkání již v páté minutě. (Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Manchster - Carlos Tevez a Martin Petrov byli hlavními postavami dohrávaného utkání sedmého kola Premier league mezi Manchesterem City a West Hamem United.

Především díky nim zvítězil Manchester 3:1 a bodově se v tabulce dotáhl na Liverpool a Tottenham. Hostujícím "Kladivářům" k bodu nepomohla ani přihrávka na gól od Radoslava Kováče.

Do zápasu vstoupili "Citizens" skvěle, když už v páté minutě provětral obranu právě Petrov, který našel před branku zcela volného Teveze, jenž neměl problém trefit prázdnou bránu.

Argentinec byl aktivní i nadále, když se dostal do několika dobrých příležitostí, ale z gólu se radovali hosté. Po přímém kopu Diamantiho se k míči dostal Kováč, jehož střelu - přihrávku do sítě nasměroval Cole.

Manchester, který hrál ve velice vysokém tempu, se ovšem obdrženou brankou zastavit nenechal. Vedení mu opět zajistil ve třicáté minutě Petrov, jenž se trefil z přímého kopu.

Tevez ovšem za svým spoluhráčem nehodlal zaostat, a tak se po přihrávce Bellamyho v 61. minutě prosadil znovu, když jej u tyče zcela volného nechal hlavičkovat Kováč.

City poté mělo ještě několik šancí, obrovskou příležitost měl ještě jednou Petrov, avšak jeho střela jen o vlásek minula hostující branku, a tudíž se již skóre nezměnilo.

Tevez a spol. se tak posunuli před Arsenal na páté místo ligové tabulky.