Svěrkoš má problém. Gól nedal, ale škrtil protihráče

15. 9. 2008 9:55
Václav Svěrkoš podle Teplic napadl Antonína Rosu
Bude muset Václav Svěrkoš před disciplinární komisi?
Bude muset Václav Svěrkoš před disciplinární komisi? | Foto: Ondřej Besperát

Teplice - Tak znovu Teplice. Na severu Čech se skoro po roce odehrál incident, o němž se bude ještě dlouho mluvit. Reprezentační útočník Václav Svěrkoš podle domácích napadl jejich hráče Antonína Rosu.

Zatímco před rokem inzultoval sparťan Tomáš Řepka televizního kameramana v přímém přenosu, nyní se celý incident odehrál mimo záběr kamer. Tepličtí ovšem tvrdí, že jej mají natočený na videu.

Rozdíl byl také v tom, že nyní se souboj odehrál až po skončení duelu.

Na Stínadlech probíhal v neděli šlágr mezi ambiciózními Teplicemi a pohárovým účastníkem Baníkem Ostrava. Hosté ani přes převahu nedokázali ve vypjatém závěru srovnat a prohráli 0:1.

Čtěte dále: Teplice zdolaly Ostravu, Tobiáš získal na úvod bod

Sudí Královec vyloučil během druhého poločasu domácího kapitána Verbíře, předčasně musel do kabin i hráč z druhé strany Neuwirth. Rozhodčí udělil během posledních dvaceti minut šest žlutých karet a všiml si i závěrečného pošťuchování.

"Zmínka o této situaci v zápise skutečně je," cituje server sportovninoviny.cz tiskového mluvčího Teplic Petra Heidenreicha. "Chytil Rosu pod krkem a vzápětí s ním švihnul na zem," tvrdí zástupce severočeského fotbalu.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

V kabině rozhodčích se kvůli oficiálnímu zápisu i o tomto momentu dlouho diskutovalo, kapitán Ostravy odtamtud vyšel po dlouhých patnácti minutách. Zdržela se i tisková konference, na níž oba trenéři museli odpovídat na otázky, co se stalo.

Svěrkoš se bránil: Je to výsměch

"Nevím, co přesně se stalo. Samozřejmě, že to není v pořádku," dodal k tomu rozčarovaný hostující kouč Karel Večeřa.

Jakýkoliv úmysl hráč, který vyšel v zápase gólově naprázdno, popírá. "Normálně jsme se hecovali, jestli tohle je inzultace, tak to je výsměch," sdělil novinářům samotný Svěrkoš.

Zatím se zdá hodně pravděpodobné, že čtyřiadvacetiletý fotbalista bude muset před disciplinární komisi ČMFS. Její předseda Alexander Károlyi však nechtěl předjímat. Nejprve musí rozhodčí a delegát utkání zaslat na svaz celý zápis.

"Mají na to 24 hodin po zápase, to znamená, že jej mohou dodat až večer. Potom si k tomu komise sedne a prostudujeme, co se vlastně stalo a proč. Teď ještě nemáme žádné podklady," řekl Aktuálně.cz v pondělí dopoledne Károlyi.

Když se v Teplicích naposledy udál podobný incident, byl z toho velký skandál. Řepka zaplatil pokutu 150 tisíc korun (klubu), nesměl hrát sedm zápasů. Další hříšník Abraham dostal za nesportovní chování stop na čtyři zápasy.

Pokud se Svěrkošovi inzultace Rosy prokáže, čeká ho s velkou pravděpodobností podobný trest.