Sparťan Abena nestihl úvod zápasu B-týmu v Ústí. Zaspal

Abena nastoupil až do druhého poločasu
Ilustrační foto - Martin Abena (vlevo) v souboji o míč s Joem Colem.
Ilustrační foto - Martin Abena (vlevo) v souboji o míč s Joem Colem. | Foto: Reuters

Ústí nad Labem - Zatímco kamerunský útočník Leonard Kweuke v pražské Spartě září a zajímá se o něj řada evropských týmů, jeho krajan Martin Abena nemá v poslední době na Letné na růžích ustláno.

Defenzivní záložník, který ještě v jarních zápasech Evropské ligy proti Liverpoolu nastupoval v základní sestavě, se po letní přípravě nevešel do A-týmu Sparty a navíc si zadělal na velký problém v B-týmu.

Abena totiž v sobotu zaspal, a nestihl tak začátek druholigového zápasu na hřišti exligisty z Ústí nad Labem (10:15). Na lavičku přišel až ve 20. minutě, takže jej trenér Zdeněk Svoboda postavil až do druhého poločasu.

Sparta vyhrála i potřetí, Heinz sestřelil Budějovice

"Mám informaci, že jejich stěžejní hráč Abena přišel o dvacet minut pozdě na zápas. Proto nehrál v základu, což pro nás bylo pozitivní. Ve druhé půli jsme viděli, jak silný hráč to je," řekl trenér Ústí Svatopluk Habanec po zápase MF Dnes.

Přestože Abena hru Sparty oživil, prohru 1:2, která se zrodila už v prvním poločase, se jemu ani jeho spoluhráčům odvrátit nepodařilo.

Kamerunský záložník si přesto musel po zápase od trenéra Svobody vyslechnout své. Navíc je pravděpodobné, že jej postihne i finanční pokuta od vedení klubu.