Španělé prohráli v Itálii, Skotsko přehrálo Dány

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 8. 2011 23:29
Slováci zdolali Rakousko, Němci přestříleli Brazílii

Praha - V přátelském utkání posledních dvou fotbalových mistrů světa a zároveň současného a budoucího kvalifikačního soupeře české reprezentace porazili Italové Španěly 2:1.

Domácí branky vstřelili Montolivo a Aquilani, mezi jejich trefy se vešel gól Xabiho Alonsa, který proměnil pokutový kop.

Na vítěznou vlnu se naladil příští soupeř českého týmu v probíhající kvalifikaci o ME Skotsko, kteří vyhráli nad Dánskem taktéž 2:1.

Bída pod Bílkem pokračuje. Češi se znemožnili v Norsku
Češi: Los mohl být mnohem horší, Italové často zaváhají

Jak budou v odvetném utkání znovu velmi nebezpeční ukázali Litevci. Ti porazili 3:0 Arménii, která se stejně jako Itálie a Dánsko postaví českému národnímu týmu v kvalifikaci o MS 2014.

Strhující přestřelku viděli diváci při utkání Německa s Brazílií. První poločas sice skončil bez branek, po přestávce se však s góly roztrhnul pytel.

Účet otevřel v 61. minutě z penalty Schweinsteiger, jehož záhy napodobil Götze. Už za čtyři minuty snížil z dalšího pokutového kopu Robinho, na což v 80. minutě odpověděl opětovným zvýšením Schürrle. V poslední minutě snížil na konečných 3:2 Neymar.

Přípravná fotbalová utkání:

Skotsko - Dánsko 2:1 (2:1)
Branky:
22. vlastní Kvist, 44. Snodgrass - 31. Eriksen.

Itálie - Španělsko 2:1 (1:1)
Branky:
11. Montolivo, 84. Aquilani - 37. Xabi Alonso z pen.

Bělorusko - Bulharsko 1:0 (1:0)
Branka:
33. vlastní V. Stojanov.

Litva - Arménie 3:0 (1:0)
Branky
: 8. Klimavičius, 75. E. Česnauskis, 78. Beniušis.

Lichtenštejnsko - Švýcarsko 1:2 (0:2)
Branky:
51. Ritzberger - 15. Derdiyok, 34. vlastní Martin Stocklasa.

Německo - Brazílie 3:2, Wales - Austrálie 1:2, Slovinsko - Belgie 0:0, Irsko - Chorvatsko 0:0, Ukrajina - Švédsko 0:1, Albánie - Černá Hora 3:2, Rakousko - Slovensko 1:2, Turecko - Estonsko 3:0, Polsko - Gruzie 1:0, Malta - Středoafrická republika 2:1, Izrael - Pobřeží slonoviny 3:4, San Marino - Rumunsko 0:1, Lotyšsko - Finsko 0:2, Kypr - Moldavsko 3:2, Maďarsko - Island 4:0, Kazachstán - Sýrie 1:1, Rusko - Srbsko 1:0, Ázerbájdžán - Makedonie 0:1