Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 8. 2011 22:28
Norsko - Česko 3:0 (1:0)

Praha - Česká fotbalová bída pokračuje. Obrození národního týmu nepřišlo ani se začátkem nové sezonoy.

Svěřenci trenéra Michala Bílka prohráli v přípravném utkání v Norsku 0:3 a potvrdili, že před blížícím se kvalifikačním duelem ve Skotsku mají do dobré formy daleko.

Dvakrát českou síť rozvlnil Abdellaoue, jednou se trefil Riise.

Utkání Norsko - Česko jsme sledovali online ŽIVĚ
Podle Čecha nesmí fotbalisté s Nory zapomenout bránit
Bílek: S Nory chceme hrát na dva útočníky a ofenzivně

Zatímco norští diváci, kteří zaplnili stadion v Oslu zhruba z poloviny, působili v důsledku nedávných tragických událostí poměrně zakřiknutě, jejich fotbalisté se svou hrou snažili od úvodních minut navodit mnohem pozitivnější atmosféru.

Seveřané, tradičně sázející na tvrdost a disciplínu, přidali ke svým zbraním také aktivitu směrem dopředu a pohledné kombinační akce a jasně dokazovali, proč jsou v žebříčku FIFA o 26 míst výše než hosté.

Nebezpečí hrozilo především z rohových kopů. Už v 11. minutě po jednom z nich zatřásl břevnem neobsazený Wähler a v polovině prvního poločasu se jen tak tak Norové neprosadili v nepřehledné skrumáži.

O chvíli později se už ale domácí radovali. Abdellaoue se několik metrů před vápnem nezalekl obklíčení, kterému se i díky nedůslednosti českých zadáků elegantně vyhnul, a po krátké kličce zamířil přesně k tyči Čechovy brány.

Na druhé straně vypadalo nejnadějněji povedené Pospěchovo vybídnutí za obranu, ale ani Baroš ani Pekhart na míč nedosáhli.

Těsně před odchodem do kabin musel český gólman ještě hasit tutovku Husekleppa, a tak měli hosté o přestávce o čem přemýšlet.

Do druhé půle nastoupil místo Gecova Petržela a české hře tato změna přece jen trochu pomohla. V 67. minutě poslal krásnou přihrávkou Rosický do velmi dobré šance Pekharta, který však místo razantního zakončení volil kličku do nevýhodného úhlu, což nakonec vyneslo jen roh.

O pět minut později se prosadili znovu domácí. Riise se po zahrání rohového kopu dostal k míči znovu a z podobné pozice jako v první půli Abdellaoue přidal druhou branku.

Povzbuzení Norové chtěli přidat ještě jeden gól, což se jim i přes další nevyužité šance nakonec povedlo. Po Čechově podražení se z penalty podruhé trefil Abdellaoue a podtrhnul tak vůbec první výhru Norska nad českými fotbalisty.

Přípravné fotbalové utkání:

Norsko - Česká republika 3:0 (1:0)
23. a 89. z pen. Abdellaoue, 72. J. A. Riise. Rozhodčí: Black - Eakin, Neeson (všichni Sev. Ir.). ŽK: Tettey - Hübschman, Čech, Sivok. Diváci: 12.734.

Norsko: Jarstein - Högli (46. Ruud), Wähler (80. Madsen), Demidov, J. A. Riise - Huseklepp (88. Elyounoussi), Tettey, Hauger (66. Jenssen), Grindheim (46. Brenne), Pedersen (68. Parr) - Abdellaoue. Trenér: Olsen.
ČR: Čech - Pospěch, Rajnoch, Sivok, Kadlec - Gecov (46. Petržela), Hübschman - Rosický (68. Vacek), Plašil - Pekhart (77. Lafata), Baroš (81. Rezek). Trenér: Bílek.