Soukup je pod tlakem. Prodlouží s Egyptem smlouvu?

ČTK ČTK, Red Spo
7. 10. 2009 18:10
Egyptští mladíci vypadli na MS už v osmifinále
MIroslav Soukup
MIroslav Soukup | Foto: Jan Cigánik

Suez - Fotbalový kouč Miroslav Soukup nedokázal s egyptskou reprezentací do 20 let postoupit na domácím šampionátu do čtvrtfinále a nad jeho dalším působením u týmu visí otazník.

Smlouva bývalému trenérovi stříbrného českého týmu z minulého MS v Kanadě končí a o jejím možném prodloužení rozhodnou následující dny.

Egypt prohrál v úterním osmifinále s Kostarikou 0:2 a fanoušci vyjadřovali svoji nespokojenost bučením a házením lahví s vodou na trávník.

Čtěte také: Češi smutní: Maďary jsme měli vyřadit. I bez penalt

"Samozřejmě že za výsledky týmu nese odpovědnost trenér. Nyní budu mít pohovor se zástupci svazu," citovala třiačtyřicetiletého trenéra agentura AP.

Domácí tým sice ve skupině prohrál s oslabenou Paraguayí 1:2, poté ale nadchl výhrou 4:2 nad Itálií a byl považován za horkého kandidáta na jednu z medailí.

Zvlášť poté, co se její soupeř Kostarika dostal do vyřazovací fáze se štěstím po prohrách 0:5 s Brazílií a 2:3 s Českou republikou. Soukupovi krajané pak shodou okolností ve stejný den vypadli rovněž již v osmifinále na penalty s Maďarskem a medailový zisk nezopakují.

"V tomto utkání (s Kostarikou) jsme se poprvé neprosadili. Přitom jsme s tím dosud neměli problémy, ač jsme hráli na jednoho útočníka," zdůraznil Soukup, jenž za nepříznivého stavu 0:1 nasadil do hry další dva hrotové hráče.

"Bránili v šesti sedmi lidech a my se přes ně nemohli dostat. Navíc byli velmi rychlí a ty brejky nás stály zápas," hledal příčiny prohry Soukup.

Vyřazení Egypta v brzké fázi play off silně ovlivní sledovanost zápasů. Dosud na domácí tým chodilo až 70.000 lidí, při duelech ostatních týmů musely z velké části hlediště zaplnit branci místní armády, kteří se převlékli do křiklavých barev.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy