Slovan dostal v Salcburku tři góly a je stále bez bodu

29. 9. 2011 23:14
Tottenham dal proti Shamrocku 3 góly za 6 minut
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Slovanu Bratislava prohráli i druhé utkání v základní skupině Evropské ligy. Po úvodní domácí porážce 1:2 s Bilbaem dnes podlehli Salcburku na jeho hřišti jasně 0:3.

Slovenský mistr sice v posledním předkole vyřadil favorizovaný AS Řím, ale vstup do hlavní fáze soutěže se mu nepovedl.

Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse v základní sestavě s obráncem Radkem Dosoudilem a záložníkem Jiřím Kladrubským se v Salcburku nedokázali střelecky prosadit. Šanci na hřišti nedostali další čeští ofenzivní hráči Ivo Táborský a Lukáš Hartig.

Rakouskému celku se naopak povedl druhý poločas. V poslední půlhodině pokořili obranu hostů jihoameričtí útočníci Leonardo a Gonzalo Zárate. V nastaveném čase pak uzavřel skóre Slovák Dušan Švento.

Gecov hrál první zápas v Anglii. Je to jako drogy, řekl
Morávek je v Schalke bez kouče, Ragnick je unavený

Nepovedené utkání odehrál v obraně Besiktase Tomáš Sivok. Reprezentační bek na půdě Stoke v 77. minutě zavinil penaltu, ze které útočník Jonathan Walters rozhodl o vítězství domácích 2:1.

Istanbulský celek se dostal do vedení ve 14. minutě gólem Němce Roberta Hilberta, ale už za minutu vyrovnala letní útočná posila "Hrnčířů" Peter Crouch.

Anderlechtu se v Evropské lize daří.
Anderlechtu se v Evropské lize daří. | Foto: Reuters

Lazio Řím s útočníkem Liborem Kozákem na lavičce prohrálo v Lisabonu se Sportingem 1:2, přestože odehrálo většinu druhého poločasu v početní výhodě.

Za portugalský celek se prosadili nizozemský útočník Ricky van Wolfswinkel a argentinský krajní bek Emiliano Insúa, jenž ale byl pět minut po přestávce po druhé žluté kartě vyloučen. Hosté dokázali jen vyrovnat díky kanonýrovi Miroslavu Klosemu.

Anderlecht Brusel zvítězil i ve svém druhém zápase skupiny L Evropské ligy. Belgický tým vyloupil Moskvu, když nad tamním Lokomotivem vyhrál 2:0.

Rozhodující gól vstřelil již v 11. minutě argentinský tvůrce hry Matias Suárez. Na 2:0 zvýšil ve druhém poločase střídající Mbokani.

Posledních patnáct minut odehrál za "fialky" záložník české jednadvacítky Lukáš Mareček.

Morávek znovu nebyl ani na lavičce

Jeho reprezentační spoluhráč z červnového Eura Jan Morávek prožívá o mnoho těžší chvíle. Jeho Schalke sice porazilo v domácí aréně izraelský Maccabi Haifa 3:1, český záložník ovšem znovu nebyl ani mezi náhradníky.

Staronový kouč klubu z Gelsenkirchenu Nizozemec Huub Stevens zatím mladého Čecha naprosto ignoruje.

Jan Morávek.
Jan Morávek. | Foto: Bohemians

Schalke ve skupině J poprvé naplno bodovalo a poskočilo do čela tabulky. O výhře německého týmu rozhodl rakouský reprezentační obránce Christian Fuchs, který se blýskl dvěma góly.

V podobné situaci je i Marcel Gecov. Exliberecký defenzivní štít se znovu nevešel ani na lavičku anglického Fulhamu, který vyhrál 2:0 v Odense.

Dvěma góly o tříbodovém zisku rozhodl útočník Andrew Johnson. Zdeněk Grygera strávil utkání na lavičce náhradníků.

Skupinu A vede ruský Rubin Kazaň i přesto, že v domácím zápase pouze remizoval s PAOKem Soluň 2:2. Čtyři body má i druhý Tottenham, který se doma překvapivě trápil s Shamrockem Rovers.

Hosté se ujali vedení v 50. minutě, Kohouti však dokázali třemi góly během šesti minut skóre otočit. Od 60. do 66. minuty rozvlnili síť Pavljučenko, Defoe a Dos Santos.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Rubin Kazaň - PAOK Soluň 2:2 (0:1)
Branky: 52. Valde, 66. Ďaďun - 22. Athanasiadis, 80. Fotakis. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Tottenham - Shamrock Rovers 3:1 (0:0)
Branky: 60. Pavljučenko, 62. Defoe, 66. Dos Santos - 50. Rice. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).

1. Rubin Kazaň 2 1 1 0 5:2 4
2. Tottenham 2 1 1 0 3:1 4
3. PAOK Soluň 2 0 2 0 2:2 2
4. Shamrock Rovers 2 0 0 2 1:6 0

Skupina B:

Vorskla Poltava - Hannover 1:2 (0:2)
Branky: 50. Kurilov - 32. Abdellaoue, 44. Pander. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Standard Lutych - FC Kodaň 3:0 (0:0)
Branky: 57. Seijas, 72. Felipe, 79. Kanu. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

1. Standard Lutych 2 1 1 0 3:0 4
2. Hannover 2 1 1 0 2:1 4
3. FC Kodaň 2 1 0 1 1:3 3
4. Vorskla Poltava 2 0 0 2 1:3 0

Skupina C:

Legia Varšava - Hapoel Tel Aviv 3:2 (0:1)
Branky: 67. Ljuboja, 72. Komorowski z pen., 89. Radovič - 34. Tamuz, 78. Lala. Rozhodčí: Ennjimi (Fr.).

Rapid Bukurešť - PSV Eindhoven 1:3 (1:1)
Branky: 28. Alexa - 43. Bouma, 89. Toivonen, 90. Matavž. Rozhodčí: Fautrel (Fr.).

1. PSV Eindhoven 2 2 0 0 4:1 6
2. Legia Varšava 2 1 0 1 3:3 3
3. Rapid Bukurešť 2 1 0 1 2:3 3
4. Hapoel Tel Aviv 2 0 0 2 2:4 0

Skupina D:

Vaslui - FC Curych 2:2 (0:1)
Branky: 62. Wesley z pen., 77. Temwanjera - 32. Alphonse, 78. Mehmedi. Rozhodčí: Masiah (Izr.). ČK: 60. Koch (Curych).

Sporting Lisabon - Lazio Řím 2:1 (2:1)
Branky: 21. Van Wolfswinkel, 45. Insúa - 40. Klose. Rozhodčí: Gumienny (Belg.). ČK: 50. Insúa (Sporting).

1. Sporting Lisabon 2 2 0 0 4:1 6
2. Vaslui 2 0 2 0 4:4 2
3. Lazio Řím 2 0 1 1 3:4 1
4. FC Curych 2 0 1 1 2:4 1

Skupina E:

Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kyjev 1:1 (1:1)
Branky: 44. Micha - 9. Ideye. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Stoke - Besiktas Istanbul 2:1 (1:1)
Branky: 15. Crouch, 78. Walters z pen. - 13. Hilbert. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

1. Stoke 2 1 1 0 3:2 4
2. Besiktas Istanbul 2 1 0 1 6:3 3
3. Dynamo Kyjev 2 0 2 0 2:2 2
4. Maccabi Tel Aviv 2 0 1 1 2:6 1

Skupina F:

Salcburk - Slovan Bratislava 3:0 (0:0)
Branky: 60. Leonardo, 76. Zarate, 90. Švento. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Athletic Bilbao - Paris St. Germain 2:0 (2:0)
Branky: 20. Gabilondo, 45. Susaeta. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). ČK: 52. Sissoko (PSG).

1. Athletic Bilbao 2 2 0 0 4:1 6
2. Salcburk 2 1 0 1 4:3 3
3. Paris St. Germain 2 1 0 1 3:3 3
4. Slovan Bratislava 2 0 0 2 1:5 0

Skupina G:

Metalist Charkov - AZ Alkmaar 1:1 (0:1)
Branky: 76. Taison - 26. Altidore. Rozhodčí: Borski (Pol.).

Malmö - Austria Vídeň 1:2 (0:2)
Branky: 82. Ranegie - 17. Barazite, 36. Grunwald. Rozhodčí: Gil (Pol.). ČK: 90. Grunwald (Austria).

1. AZ Alkmaar 2 1 1 0 5:2 4
2. Metalist Charkov 2 1 1 0 3:2 4
3. Austria Vídeň 2 1 0 1 3:3 3
4. Malmö 2 0 0 2 2:6 0

Skupina H:

Sporting Braga - FC Bruggy 1:2 (0:0)
Branky: 54. Barbosa - 71. Akpala, 90. Donk. Rozhodčí: Skjerven (Nor.).

Maribor - Birmingham 1:2 (1:0)
Branky: 29. Volas - 64. Burke, 79. Elliott. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

1. FC Bruggy 2 2 0 0 4:1 6
2. Sporting Braga 2 1 0 1 4:3 3
3. Birmingham 2 1 0 1 3:4 3
4. Maribor 2 0 0 2 1:4 0

Skupina I:

Celtic Glasgow - Udine 1:1 (1:0)
Branky: 3. Ki Song-jung z pen. - 88. Abdi. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Rennes - Atlético Madrid 1:1 (0:0)
Branky: 56. Montaňo - 87. Juanfran. Rozhodčí: Göcek (Tur.)

1. Atlético Madrid 2 1 1 0 3:1 4
2. Udine 2 1 1 0 3:2 4
3. Rennes 2 0 1 1 2:3 1
4. Celtic 2 0 1 1 1:3 1

Skupina J:

Schalke 04 - Maccabi Haifa 3:1 (1:1)
Branky: 8. a 66. Fuchs, 82. Jurado - 35. Vered. Rozhodčí: De Sousa (Port.).

AEK Larnaka - Steaua Bukurešť 1:1 (0:0)
Branky: 59. Mrdakovič - 65. Costea. Rozhodčí: Courtney (Sev. Ir.). ČK: 82. Brandan (Steaua).

1. Schalke 04 2 1 1 0 3:1 4
2. Maccabi Haifa 2 1 0 1 2:3 3
3. Steaua Bukurešť 2 0 2 0 1:1 2
4. AEK Larnaka 2 0 1 1 1:2 1

Skupina K:

Twente Enschede - Wisla Krakov 4:1 (2:1)
Branky: 45. a 57. Janko, 32. De Jong, 80. Janssen - 9. Biton. Rozhodčí: Gomes (Port.).

Odense - Fulham 0:2 (0:1)
Branky: 36. a 88. Johnson. Rozhodčí: Lajuškin (Rus.). ČK: 90. Traore (Odense).

1. Twente Enschede 2 1 1 0 5:2 4
2. Fulham 2 1 1 0 3:1 4
3. Odense 2 1 0 1 3:3 3
4. Wisla Krakov 2 0 0 2 2:7 0

Skupina L:

Lokomotiv Moskva - Anderlecht 0:2 (0:1)
Branky: 11. Suárez, 71. Mbokani. Rozhodčí: Jug (Slovin.).

AEK Atény - Sturm Štýrský Hradec 1:2 (0:0)
Branky: 50. Carlos - 87. Burgstaller, 90. Haas. Rozhodčí: Probert (Angl.). ČK: 53. Dellas (AEK).

1. Anderlecht 2 2 0 0 6:1 6
2. Sturm Štýrský Hradec 2 1 0 1 3:3 3
3. Lokomotiv Moskva 2 1 0 1 2:3 3
4. AEK Atény 2 0 0 2 2:6 0