Sloni začali výhrou. Togo porazili díky brance Gervinha

Sport Sport
22. 1. 2013 21:10
Favorité Afrického poháru národů vstoupili do skupiny smrti úspěšně. Utkání proti Togu rozhodl v závěru Gervinho.
Gervinho rozhodl v závěru o třech bodech pro Pobřeží Slonoviny.
Gervinho rozhodl v závěru o třech bodech pro Pobřeží Slonoviny. | Foto: Reuters

Praha - Favorité Afrického poháru národů, fotbalisté Pobřeží Slonoviny, vstoupili do zákeřné skupiny smrti úspěšně. Ve svém úvodním vystoupení na šampionátu porazili 2:1 Togo. O osudu zápasu rozhodl až v 88. minutě křídelník londýnského Arsenalu Gervinho.

Sloni šli brzy do vedení, když se prosadila jiná hvězda anglické Premier League, záložník Manchesteru City Yaya Touré. Jenže Tožané, v jejich základní sestavě byl i hvězdný útočník Emmanuel Adebayor, dokázali v nastavení první půli po trefě Ayitého vyrovnat.

Na rozhodnutí si diváci museli počkat až do samotného závěru, kdy fanoušky Pobřeží Slonoviny dostal do euforie Gervinho.

Ve druhém utkání skupiny D porazilo Tunisko nejtěsnějším rozdílem 1:0 reprezentaci Alžírska. Zápas rozhodla branka Msakniho z první minuty nastaveného času.
 

Mistrovství Afriky ve fotbale v JAR:

Skupina D:

Pobřeží slonoviny - Togo 2:1 (1:1)

Branky: 8. Y. Touré, 88. Gervinho - 45.+2 Ayité.

Tunisko - Alžírsko 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Msakni.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy