Slávista Hloušek: Sparta? Motivace i kvůli Haškovi

Sport Sport, ČTK, Red Spo
4. 10. 2009 14:33
Hloušek chce ukázat, že do reprezentace patří

Praha - Adam Hloušek má před sebou první velké derby pražských "S". Největší letní posila mistrovské Slavie navíc nastoupí v pondělí v Edenu s premiérovou reprezentační pozvánkou v kapse.

V pátek jej kouč Ivan Hašek překvapivě nominoval do osmnáctičlenného kádru, který čekají zápasy o postup na mistrovství světa s Polskem a Severním Irskem. Pro dvacetiletého záložníka to před důležitým ligovým zápasem znamená motivaci i závazek zároveň.

"Před zápasem se Spartou je to velké povzbuzení a budu se snažit dokázat, že do reprezentace patřím," řekl novinářům Hloušek, kterého si Hašek vybral s ohledem na jeho univerzálnost.

Do Slavie totiž přišel z Jablonce jako obránce či záložník, ale kouč Karel Jarolím jej přeškolil na útočníka.

Čtěte také: Kolaps v závěru. Lille zostudilo Slavii pěti brankami

Na derby se netěší pouze samotný Hloušek, Slavii fandí celá jeho rodina, proto v Edenu nebude chybět. "Je to derby a celá rodina to bude prožívat určitě hodně emotivně. A když ten zápas zvládneme, budou všichni šťastní," přál si Hloušek.

Kolena se mu prý v tak prestižním souboji, jenž dosud neodehrál, klepat nebudou.

Ještě není taková rivalita

"To určitě ne. Hráli jsme už jiné hodně těžké zápasy. Všichni půjdeme do derby nabuzení, s cílem nechat na hřišti všechno a urvat tři body. Tlak bude velký, ale já mám takové zápasy rád. Víc si souboje užívám," pokračoval Hloušek.

Čtěte dále: Hašek věří nováčkům: Hloušek i Kušnír v reprezentaci

Osobně ještě příliš necítí velkou rivalitu, která je mezi fotbalisty obou týmů běžná. Každopádně cítí, že se blíží speciální zážitek.

"Kluci, co už derby zažili, to vnímají asi jinak. Pro mě je to první derby a z mé strany ještě není taková rivalita," uvedl Hloušek.

Jeho tým se bude snažit zapomenout na těžký domácí debakl od Lille v Evropské lize (1:5). Hloušek uznal, že bylo velmi složité se s těžkou porážkou srovnat.

Hráči to pocítili ještě ve čtvrtek přímo na hřišti, poté co po fiasku šli svým příznivcům v hledišti poděkovat za podporu. U toho ale Hloušek kvůli rozhovoru s televizí nebyl.

"Kluci říkali, že diváci byli dost nepříjemní, ale ani se jim nedivím. Musíme se jim omluvit tím, že porazíme Spartu," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy