Slavia zpřísnila: Lístky na Ostravu budou na jméno

Sport Sport, Red Spo, ČTK
27. 2. 2009 19:21
Vedení klubu tak reagovalo na výtržnosti z Brna
Stadion pražské Slavie - Eden
Stadion pražské Slavie - Eden | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vedení fotbalového celku Slavia Praha zpřísnilo v pátek bezpečnostní opatření pro zápas 19. kola první fotbalové ligy s Baníkem Ostrava, který se bude hrát v pondělí 9. března od 17:15 v Edenu.

Funkcionáři pražského klubu se rozhodli prodávat vstupenky výhradně na jméno.

Slavia tím reagovala na násilnosti, které provázely nedělní utkání 17. kola mezi Brnem a Ostravou. Fanoušci Baníku před zápasem napadli na brněnském stadionu ochranku a situace si posléze vynutila policejní zásah.

Čtěte také: Baníkovec dostal za řádění v Brně čtyři měsíce vězení

Z bezpečnostních důvodů se lístky na zápas Slavie s Baníkem nebudou prodávat v den utkání, zrušen byl i prodej na internetu. Vstupenky se budou prodávat v pokladnách v Edenu, při jejich koupi bude muset divák předložit občanský průkaz.

Na každé vstupence bude uvedeno jméno, příjmení a datum narození diváka. Při vstupu na stadion musejí tyto údaje odpovídat totožnosti návštěvníka.

V předprodeji od pondělí 2. března do neděle 8. března si bude moci jeden zákazník zakoupit maximálně dva lístky najednou, přičemž i druhá vstupenka bude vystavena na základě předloženého občanského průkazu nebo jeho kopie. U nezletilých bude vstupenka vystavena na jméno doprovázejícího dospělého.

Přečtěte si také: Policie opustila stadiony, už první zápas byla mela

Členové fanklubu Slavie si budou moci objednat a zaplatit vstupenky na tento zápas prostřednictvím fanklubu. Lístky do sektoru hostů budou na základě doporučení ČMFS prodávány výhradně prostřednictvím Baníku Ostrava, který zajistí jejich distribuci u svých pokladen v Ostravě.

„Rádi bychom se všem slušným fanouškům za nesnáze způsobené bezpečnostními opatřeními omluvili. Slavii k nim nutí okolnosti a události, které se staly na některých stadionech v prvním jarním kole. Věříme, že příznivci tato opatření pochopí, jejich cílem je bezproblémový a bezpečný průběh utkání," uvedl dnes v prohlášení klubu tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.

Na základě  návštěvního řádu se nesmějí do hlediště v Edenu vnášet žádné nebezpečné předměty včetně zapalovačů. V den utkání bude na stadionu prodáváno pouze nealkoholické pivo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy