Slavia ulovila dvě zvučné posily. Do Edenu přichází obránce Zelený a rumunský reprezentant Baluta

Sport Sport
22. 6. 2018 14:55
Hned dva noví fotbalisté posílí fotbalovou Slavii. Do týmu vicemistra přichází jablonecký obránce Jaroslav Zelený a rumunský útočník Alexandru Baluta.
Jaroslav Zelený a Alexandru Baluta
Jaroslav Zelený a Alexandru Baluta | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia představila dvě nová jména posil. Do kádru českého vicemistra přichází obránce Jaroslav Zelený a rumunského reprezentačního záložníka Alexandrua Balutu z Craiovy. Oba hráči s úřadujícím vicemistrem podle klubového webu podepsali čtyřleté smlouvy.

Za pětadvacetiletého obránce Jaroslava Zeleného by Slavia měla zaplatit Jablonci částku lehce přes dvacet milionů korun. V Edenu podepsal krajní bek smlouvu na čtyři roky. Odchovanec hradeckého fotbalu má na svém kontě 105 ligových startů.

O rok mladší Baluta v uplynulém ročníku zaznamenal ve 37 soutěžních utkáních 17 branek a šest asistencí. Craiovu vedl jako kapitán a v květnu týmu pomohl k triumfu v domácím poháru. Ofenzivní záložník má na kontě čtyři starty za rumunskou reprezentaci.

Jsem velmi šťastný, že můžu být v klubu jako je Slavia. Do Prahy jsem přijel pro to, abychom vrátili do Edenu titul," prohlásil 166 centimetrů vysoký záložník, který bude nosit dres s číslem 20. "V Craiově jsem měl desítku, tady chci být dvakrát tak lepší," usmál se.

Oba hráče Slavia sledovala delší dobu, trenér Trpišovský dokonce Zeleného lákal ještě coby kouč Liberce. "Víme, co v něm je, splňuje požadavky na pozici obránce nebo záložníka. Fotbalově je velmi dobře vybavený," prohlásil slávistický kouč. "Alexandru je zase využitelný na všech ofenzivních postech, může hrát jako podhrot, na křídlech nebo v útoku. Poslední sezonu měl velmi dobrou, nasbíral v ní patnáct bodů," dodal na adresu Baluty.

Rumunský záložník přestup řešil mimo jiné se svými parťáky z reprezentace - se sparťanskou trojicí Nicolae Stanciu, Bogdanem Vatajelu a Florinem Nitou. "Jasně, jsme kamarádi a kolegové z nároďáku. Tady ale budeme rivalové," usmál se.

Zelený dal zase Slavii přednost před nabídkou z Plzně. "I když Viktorka získala titul, hra Slavie se mi paradoxně líbila víc. Velmi důležité bylo, že o mě stál trenér Trpišovský. A samozřejmě svou roli sehrála i Praha, momentálně tady bydlím a přítelkyně tu má zaměstnání," vysvětloval krajní bek.

Už dříve Slavia získala na přestup Vladimíra Coufala z Liberce, letní posilování se ale na čísle tři nezastaví. Klub z Edenu podle slov Jaroslava Tvrdíka sleduje hned několik fotbalistů, kteří momentálně kopou na mistrovství světa v Rusku. "Pevně věřím, že minimálně jeden z nich přijde," řekl šéf Slavie.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy