Slavia pozvala lékaře, ale tentokrát ty "správné". Prymula už na tribunu neusedne

ČTK ČTK
9. 3. 2021 10:50
Fotbalová Slavia se rozhodla na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy s Glasgow Rangers pozvat jako hosty zástupce lékařů a zdravotníků.
Kontroverzní moment. Roman Prymula na utkání Slavie s Leicesterem
Kontroverzní moment. Roman Prymula na utkání Slavie s Leicesterem | Foto: Milan Kammermayer

Podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka jim klub chce poděkovat za boj proti pandemii covidu-19.

Na sportovní utkání v zemi kvůli vládním opatřením už řadu měsíců nemohou fanoušci. Kluby ale mohou pozvat tři stovky VIP hostů, kteří musejí podstoupit koronavirový test a na stadionu dodržovat hygienická opatření.

Na předchozí domácí duel Evropské ligy v únoru s Leicesterem mohlo do Edenu dorazit 600 lidí. Slavia testovala pilotní projekt s názvem "Cesta ze tmy", který má zčásti vrátit fanoušky na kulturní, společenské a sportovní akce. Iniciativu však poškodilo pozvání několika hostů, především bývalého ministra zdravotnictví a tehdejšího poradce premiéra Romana Prymuly, který jen pár hodin před utkáním nabádal k tvrdému lockdownu.

V hledišti byli i generální ředitel České televize Petr Dvořák, kancléř prezidenta Vratislav Mynář, europoslanec Alexandr Vondra či tenistka Petra Kvitová. Tvrdík se později za eticky nevhodné pozvání několika osob omluvil.

Nyní Slavia bude mít v hledišti některé držitele permanentních vstupenek, kteří jsou povoláním lékaři či zdravotníci. Všechny osoby na stadionu budou muset mít negativní PCR test.

"Slavia Praha si ve spolupráci s partnery a sponzory klubu dovoluje pozvat hosty z řad lékařů, zdravotníků a zaměstnanců zdravotnických zařízení ČR na osmifinále Evropské ligy. Děkujeme za to, že zachraňujete naše životy," uvedl Tvrdík na sociální síti twitter.

Šéf Slavie krátce po utkání s Leicesterem uvedl, že Pražané chtějí mít na další tři domácí ligové zápasy v hledišti až 3000 příznivců. Ministr zdravotnictví Jan Blatný však tento plán následně odmítl.

Úvodní osmifinále s Glasgow Rangers začne v Edenu ve čtvrtek v 18:55.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy