Slavia pozvala lékaře, ale tentokrát ty "správné". Prymula už na tribunu neusedne

ČTK ČTK
9. 3. 2021 10:50
Fotbalová Slavia se rozhodla na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy s Glasgow Rangers pozvat jako hosty zástupce lékařů a zdravotníků.
Kontroverzní moment. Roman Prymula na utkání Slavie s Leicesterem
Kontroverzní moment. Roman Prymula na utkání Slavie s Leicesterem | Foto: Milan Kammermayer

Podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka jim klub chce poděkovat za boj proti pandemii covidu-19.

Na sportovní utkání v zemi kvůli vládním opatřením už řadu měsíců nemohou fanoušci. Kluby ale mohou pozvat tři stovky VIP hostů, kteří musejí podstoupit koronavirový test a na stadionu dodržovat hygienická opatření.

Na předchozí domácí duel Evropské ligy v únoru s Leicesterem mohlo do Edenu dorazit 600 lidí. Slavia testovala pilotní projekt s názvem "Cesta ze tmy", který má zčásti vrátit fanoušky na kulturní, společenské a sportovní akce. Iniciativu však poškodilo pozvání několika hostů, především bývalého ministra zdravotnictví a tehdejšího poradce premiéra Romana Prymuly, který jen pár hodin před utkáním nabádal k tvrdému lockdownu.

V hledišti byli i generální ředitel České televize Petr Dvořák, kancléř prezidenta Vratislav Mynář, europoslanec Alexandr Vondra či tenistka Petra Kvitová. Tvrdík se později za eticky nevhodné pozvání několika osob omluvil.

Nyní Slavia bude mít v hledišti některé držitele permanentních vstupenek, kteří jsou povoláním lékaři či zdravotníci. Všechny osoby na stadionu budou muset mít negativní PCR test.

"Slavia Praha si ve spolupráci s partnery a sponzory klubu dovoluje pozvat hosty z řad lékařů, zdravotníků a zaměstnanců zdravotnických zařízení ČR na osmifinále Evropské ligy. Děkujeme za to, že zachraňujete naše životy," uvedl Tvrdík na sociální síti twitter.

Šéf Slavie krátce po utkání s Leicesterem uvedl, že Pražané chtějí mít na další tři domácí ligové zápasy v hledišti až 3000 příznivců. Ministr zdravotnictví Jan Blatný však tento plán následně odmítl.

Úvodní osmifinále s Glasgow Rangers začne v Edenu ve čtvrtek v 18:55.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy