Slavia nezvládla start do jara. S Brnem získala jen bod

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 2. 2011 22:15
Gambrinus liga: Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Praha - Fotbalisté pražské Slavie remizovali v předehrávce 18. kola Gambrinus ligy doma se Zbrojovkou Brno 1:1 a úvod jarní části sezony se jim nepovedl.

V souboji dvou mužstev bezprostředně ohrožených sestupem navíc Pražané museli dotahovat. Už ve 12. minutě ochozy v Edenu zmrazil krásnou střelou zpoza vápna, na níž Vaniak nedosáhl, hostující mladík Pernica.

Útočník Besta dostal od Slavie vyhazov neprávem
Sparta: Odvolací komise musí rozhodnout ještě v pondělí

Domácí, kteří začali sympatickým náporem, se rázem ocitli pod psychickou dekou, kterou musel v poločase řešit kouč Michal Petrouš hned dvojitým střídáním. Do hry poslal Jandu s Vlčkem, kteří hned rozhýbali slávistickou hru.

A zařídili i vyrovnání. V 63. minutě Janda vystřelil z ostrého úhlu, Bureš míč pouze vyrazil a Stanislav Vlček v pohodě dorážel do odkryté branky. Útočník tak stylově oslavil své sobotní pětatřicáté narozeniny.

Slavia chtěla zápas rozhodnout ve svůj prospěch, její územní převaha ale byla vesměs platonická. Dobře hrál Janda, který byl také u kontroverzního momentu, kdy byl ve vápně rukou sražen jedním z brněnských beků. Penalta se ale nekopala.

Největší šanci pak měli paradoxně Brňané. Rýdelův přímý kop usměrnil hlavou na branku velmi nebezpečně Kalabiška, Vaniak ale na brankové čáře prokázal, proč se mu přezdívá Čaroděj.

Slavia se díky remíze udržela o jeden bod před Brnem a před hrozivým sestupovým pásmem. Cenný může být na konci ligy také fakt, že mají sešívaní s Brnem lepší vzájemnou bilanci zápasů.Na podzim Slavia v Brně vyhrála 3:2 díky rozhodující trefě Lukáše Jarolíma.

Duel přinesl kromě lítého boje o udržení také několik nových tváří. Oba týmy nasadily do zápasu po dvou ligových debutantech. Slavia Dostála s Milutinovičem, Brno Mitroveče, Valentu a také Folprechta, který odehrál dosud pouze čtyři minuty za Spartu.

18. kolo první fotbalové ligy:

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Branky: 63. Vlček - 11. Pernica. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Vysloužil. ŽK: Trubila, Hora (oba Slavia). Diváci: 4468.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Vomáčka, Trubila - Koreš (46. Janda), Kisel, Milutinovič (46. Vlček), Jarolím, Hora - Zákostelský (78. Vyhnal). Trenér: Petrouš.

Brno: Bureš - Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Valenta (66. Husár), Rýdel, Borek, Folprecht (90. Pejič) - Došek, Rabušic (68. Kalabiška). Trenér: Večeřa.