reklama
 
 

Sivok se již upsal Udine. Na 4,5 roku

30. 1. 2007 16:52
Udine - Fotbalista Tomáš Sivok definitivně opouští pražskou Spartu a přestupuje do italského klubu Udinese Calcio.

Třiadvacetiletý záložník úspěšně prošel zátěžovými testy a podepsal v novém působišti smlouvu na 4,5 roku.

O přestupu Sivoka, který ve Spartě poslední sezonu a půl dělal kapitána, se hovořilo už od začátku ledna, kdy Udine letenský klub oficiálně kontaktovalo, ale až za necelé tři týdny byl celý transfer dokončen. Stalo se tak poté, co Sivok dnes úspěšně v sídle italského klubu absolvoval zátěžové a další zdravotní testy.

Sivok: Nejdu do Udine jen za penězi
Rozhovor s Tomášem Sivokem před odjezdem do Udine


"Všechno bylo bez problému, jsem moc rád, že je to všechno konečně hotové," radoval se Sivok, který byl představen na oficiální tiskové konferenci. Na dres si vybral neobvyklé číslo 66. "Někdo se mi smál, že jsem jako hokejista. Ale já chtěl mít šestku, která nebyla k dispozici, stejně jako šestnáctka a šestadvacítka. Tak jsem zvolil šestašedesátku," uvedl Sivok.

"Někdo se mi smál, že jsem jako hokejista. Ale já chtěl mít šestku, která nebyla k dispozici, stejně jako šestnáctka a šestadvacítka. Tak jsem zvolil šestašedesátku," uvedl Sivok.

Sparta by za přestup měla dostat částku pohybující se kolem 70 milionů korun. Sivok, který v české lize odehrál v Českých Budějovicích a ve Spartě 101 zápasů a vstřelil sedm branek, bude druhým českým hráčem v Udine; v letech 2002-2005 tam působil Marek Jankulovski.

VŠE PRO SÁZKAŘE: BettingCentrum
Jak si vede Udine v této sezoně? Čtěte ZDE
Tabulku italské Série A najdete ZDE


Současný obránce AC Milán Sivokovi nyní radil i při zařizování různých formalit či bydlení. Sivok si společně s přítelkyní Michaelou už vybrali útulný byt v městečku kousek za Udine. "Je to asi čtyři minuty na stadion, kousíček i do centra Udine. Město jsme si už prošli, je tady moc příjemně a hodně se nám tady líbí," pochvaloval si Sivok, který by v nejbližších týdnech měl trénovat individuálně a s hráči širšího kádru nabírat kondici.

I kvůli tomu, že potřebuje dohnat fyzické manko kvůli nedávné operaci třísel, jejíž následky ještě občas pociťuje. "I prezident klubu mi říkal, ať nikam nespěchám a dám se hlavně zdravotně do pořádku.

Prý mě potřebují mít stoprocentně připraveného hlavně od léta," uvedl Sivok, který se dnes poprvé setkal i s trenérem Albertem Malesanim. Ten se funkce ujal teprve před dvěma týdny. "Mám z toho setkání velmi dobrý dojem. Říkal mi, že o mně ví a mám být trpělivý, šanci prý dostanu," dodal Sivok.

Společně se Sivokem Udine s největší pravděpodobností posílí i liberecký kapitán Zápotočný. Ten dnes stejně jako Sivok podstoupil zátěžové testy a možná už ve středu by mohl být jeho transfer uzavřen.

Zápotočného manažer Pavel Zíka potvrdil, že už nic nebrání ani přestupu libereckého stopera. "Tomáš dnes absolvoval úspěšně lékařskou prohlídku a s klubem jsme se na všem domluvili. Už nic nebrání tomu, aby byla podepsána smlouva. K tomu by mělo dojít ve středu ve 13:30 na tiskové konferenci, kde bude Tomáš oficiálně představen," uvedl Zíka. Podle něj je Zápotočný nyní v hotelu, protože má teplotu a pokouší se o něj chřipka.

autor: ČTK, SportPlus | 30. 1. 2007 16:52

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama