19. 9. 2007 20:55
Po remíze 1:1 má do skupiny Poháru UEFA blíže Kodaň
Vloni to byla Liga mistrů, letos pro Kodaň jen Pohár UEFA
Vloni to byla Liga mistrů, letos pro Kodaň jen Pohár UEFA | Foto: Reuters

Lens - V 1. kole Poháru UEFA remizovali fotbalisté Kodaně na půdě francouzského Lensu. O výsledek 1:1 se zasloužil i český reprezentant Libor Sionko, který v létě posílil dánského mistra.

Sionko nastoupil na trávník už za stavu 1:1 a zahrál si posledních dvacet minut.

FC Kodaň, která vypadla ve třetím předkole Ligy mistrů s Benfikou Lisabon, dostal do vedení dánský internacionál Markus Allbäck už ve čtvrté minutě.

Domácí tým se potom hodně trápil a už se mu podařilo jen vyrovnat. Postaral se o to až po více než hodině hry útočník Lensu Aruna Dindane, jenž reprezentuje Pobřeží Slonoviny.

Po utkání hodně zklamaný kouč Lensu Jean-Pierre Papin uvedl, že si jeho svěřenci hodně zkomplikovali boj o postup do základní skupiny Poháru UEFA. Odveta se hraje 4. října v Dánsku.