Šimák zařídil výhru Stuttgartu, Drobný vychytal Fenina

Red Spo
17. 8. 2008 18:52
Mönchengladbach - Stuttgart 1:3

Frankfurt - Hned v prvním kole Bundesligy se mezi sebou utkali dva čeští fotbalisté. Jaroslav Drobný vychytal překvapivou výhru Herthy Berlín na hřišti Eintrachtu Frankfurt, když ho nepřekonal ani střídající Martin Fenin.

Český brankář se blýskl čistým kontem. Neuspěla proti němu řecká útočná dvojice Liberpoulos - Amanatidis, kterou ve druhém poločase ještě posílil ex-teplický forvard.

Vidět byli jiní, Drobný musel zasahovat především po střelách Chrise a Meiera. Klub z hlavního města však mohl děkovat osmadvacetiletému brankáři, Hertha nakonec po gólech Raffaela a Eberta zvítězila 2:0.

Jan Šimák zase výrazně pomohl Stuttgartu k výhře nad Borusií Mönchengladbach. Český fotbalista si svůj obnovený debut v Bundeslize nemohl vynachválit - svým novým spoluhráčům připravil dva góly, Stuttgart vyhrál 3:1.

Čtěte dále: Bayern se vrací jako král. Ze Šimáka nová hvězda?

Devětadvacetiletý hráč, jehož klub získal z Jeny, hrál více než hodinu. Pohyboval se ve středu hřiště pod hrotovými útočníky Gomezem a Maricou. A oběma forvardům nahrál v první půli na gól. Do statistik se pak zapsal i žlutou kartou.