Silvestrovská derby pražských S skončila shodně remízou

jar
31. 12. 2009 12:00
Slavia - Sparta: Nad 35 let - 4:4, nad 50 let - 4:4
Sparta - Slavia - ilustrační foto
Sparta - Slavia - ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Přestože prohrávali fotbalisté pražské Sparty v populárním Silvestrovském derby se Slavií ještě v poslední desetiminutovce 1:4, nakonec se jim podařilo vyrovnat na 4:4.

V červeno-bílém dresu se dvakrát trefil Pavel Kuka, po gólu přidali Jaromír Jindráček a Roman Janoušek. Za Spartu dvakrát skórovali Josef Němec a Zdeněk Svoboda.

Sparta nastoupila tradičně bez Ivana Haška a Michala Bílka, chyběl také Jozef Chovanec. Ze čtveřice někdejších nebo současných reprezentačních trenérů tak nastoupil pouze František Straka, přestože v 52 letech už věkově patří do vyšší kategorie.

Čtěte také: Tým Nike s Haškem a Bílkem vyhrál turnaj internacionálů

To slávisté nastoupili s daleko mladší sestavou než soupeř. Premiérově za ně nastoupili ještě nedávní vrcholoví fotbalisté Vladimír Šmicer a Ivo Ulich. Proti všem očekáváním naopak chyběl současný trenér Slavie Karel Jarolím.

Remízou 4:4 skončil i předzápas hráčů Sparty a Slavie nad 50 let. Tentokrát v závěru dotahovala Slavia, která ještě pět minut před koncem prohrávala 2:4.

Nejvíce byl vidět sparťan Jan Berger, který hrál za "veterány" vůbec poprvé. 

Výsledky:

Nad 35 let: Slavia - Sparta 4:4 (1:1)
Branky: 24. a 33. Kuka, 9. Jindráček, 31. Janoušek - 14. a 35. Josef Němec, 35. a 37. Z. Svoboda. Rozhodčí: Zvonič - Vodička, Benát.
Slavia: Klíma - Medynský, Ondrejčík, Janů, Jeslínek, F. Veselý, Šmicer, Řehák, Kozel, Ulich, Luděk Zelenka, Kuka, Janoušek, Jindráček. Manažer: Mareš.
Sparta: Sova - Vrabec, Novotný, Straka, Horňák, Z. Svoboda, Baranek, Josef Němec, Siegl, Kočí, Černý. Manažer: Bartoň.

Nad 50 let: Sparta - Slavia 4:4 (2:2)
Branky: 1. a 28. Denk, 13. Mlejnek, 35. J. Jarolím - 5. Čáp, 14. Hrdlička, 35. Lubas, 36. Beránek. Rozhodčí: Krondl - Vodička, Benát.
Sparta: Trněný - Kotek, Mlejnek, Vojta, Caudr, Denk, Raška, Berger, J. Jarolím, Pešice.
Slavia: Šimurka - Mareš, Beránek, Čičatka, Lubas, Hrdlička, Šimůnek, Peclinovský, Jebavý, P. Herda, Knoflíček, Čáp.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy