Sedmnáctka se na ME utká se Slovinskem, Belgií a Německem

ČTK ČTK
2. 4. 2015 15:44
Rozhodl o tom dnešní los v Pomorii. Sedmnáctka si na závěrečném turnaji zahraje po čtyřech letech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Pomorie - Čeští fotbalisté do 17 let se v základní skupině květnového evropského šampionátu v Bulharsku utkají se Slovinskem, Belgií a Německem. Rozhodl o tom dnešní los v Pomorii. Sedmnáctka si na závěrečném turnaji zahraje po čtyřech letech.

Poprvé od roku 2002 startuje na šampionátu šestnáct celků, které jsou rozděleny do čtyř skupin a z každé z nich postoupí dva týmy do čtvrtfinále. V Bulharsku se bude hrát také o šest míst na mistrovství světa sedmnáctek v Chile. Do jihoamerické země se vedle semifinalistů kvalifikují také dva ze čtyř poražených čtvrtfinalistů, kteří si o postup zahrají mezi sebou.

Podle kouče Václava Černého jde o těžkou skupinu. "Přímo jsme se utkali jen dvakrát s Němci. První zápas nebyl žádná sláva, druhý už byl lepší a vyrovnaný. Němci pochopitelně patří celkově k favoritům na titul. Tradičně velmi silná je Belgie, která vyhrála obě skupiny a v elitní fázi kvalifikace dokonce nedostala ani jeden gól," řekl Černý.

"Slovinci mají něco z balkánské hravosti, ale jsou k tomu navíc disciplinovaní. Přiznám, že jsou pro nás zatím největší neznámá. V každém případě na turnaj pojedeme se snahou uspět a za velký úspěch bych považoval postup na světový šampionát do Chile," dodal český kouč.

Šampionát v Bulharsku se hraje od 6. do 22. května.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy