Scolari prožil nejhorší chvíle kariéry. Fandům slíbil bronz

ČTK ČTK
9. 7. 2014 6:05
Brazilský trenér Luiz Felipe Scolari se po semifinálovém výprasku od Němců omlouval fanouškům.
Brazilský trenér Luiz Felipe Scolari prožíval na lavičce chvíle hrůzy
Brazilský trenér Luiz Felipe Scolari prožíval na lavičce chvíle hrůzy | Foto: Reuters

Belo Horizonte - Všichni věděli, že bez zraněného střelce Neymara to bude mít Brazílie proti Německu v semifinále mistrovství světa hodně těžké. Debakl 1:7, kterým si domácí fotbalisté v Belo Horizonte vyrovnali nejvyšší prohru v historii, však nečekal nikdo.

"Je to nejhorší chvíle mojí kariéry, vlastně celého fotbalového života," řekl na webu FIFA brazilský trenér Luiz Felipe Scolari. "Ale život jde dál, navíc pořád máme o co hrát, protože zkusíme vyhrát zápas o třetí místo," dodal.

Neymara ze hry vyřadil naštípnutý obratel ze čtvrtfinále s Kolumbií a absence největší hvězdy byla znát od první minuty.

"Nevidím jediný důvod, proč bychom si měli myslet, že s Neymarem by zápas skončil jinak. Nehodlám se na jeho zranění vymlouvat," řekl ale Scolari. "Soupeř prostě odehrál nejlepší utkání na turnaji, my naopak to nejhorší," doplnil.

Domácí se bez své hvězdy nezmohli vůbec na nic a první poločas prohráli o pět branek, což se na mistrovství dosud stalo jen Haiti a Zairu (dnes DR Kongo). "Dostali jsme čtyři góly během šesti minut a to nemělo s Neymarovou absencí nic společného," uvedl Scolari.

"Začali jsme rychle panikařit"

"Za výsledek neseme odpovědnost všichni, ale hlavní díl viny padá na mě, protože já rozhodují o taktice a základní jedenáctce," prohlásil Scolari. "Snažili jsme se, ale proti nám stál skvělý německý tým. Po prvním gólu jsme navíc začali panikařit a všechno se zhroutilo," dodal.

Sen o brazilském domácím triumfu tak podobně jako při prvním pokusu v roce 1950 skončil fiaskem. Zatímco před 64 lety ukončila naděje šokující finálová prohra s Uruguayí, proti Německu si Scolariho tým vyrovnal nejvyšší porážku v historii, kterou byl výprask 0:6 z roku 1920 s Uruguayí.

"Omlouvám se všem lidem v Brazílii za to, jak jsme hráli a že jsme se nedostali do finále," uvedl Scolari. "Chci jim ale vzkázat, že pořád máme o co hrát a pokusíme se vyhrát zápas o bronz," dodal pětašedesátiletý kouč.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy