Němci sedmi góly rozdrtili na prach brazilský sen o titulu!

FOTO Brazilský horor. Němci rozplakali Belo Horizonte
"Tak nám zabili Fernandinha, paní Müllerová...," mohla by dnes znít úvodní věta z českého Švejka.
Sedm ran ovšem tentokrát nedostal rakouský mocnář, ale brazilská reprezentace na stadionu v Belo Horizonte.
Ta si v Belo Horizote prožila před domácími fanoušky hotové peklo.
Už po prvním poločase bylo o finalistovi jasno, protože skóre bylo 5:0 pro Německo.
8. 7. 2014 23:50
Brazílie domácí šampionát nevyhraje, v semifinále proti Německu kanárci totálně propadli.

Belo Horizonte - Prvním finalistou světového šampionátu ve fotbale je Německo. Tým trenéra Joachima Löwa v úvodním semifinále famózním způsobem ukončil veškeré naděje domácí Brazílie, když zvítězil drtivým rozdílem 7:1! Utkání jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Sedm gólů dali Němci v semifinále jako vůbec první tým v historii světových šampionátů.

Němci rozhodli zápas už v úvodní půlhodině, v níž nastříleli neuvěřitelných pět branek. Skóre otevřel Thomas Müller v 11. minutě, aby se poté evropský tým blýskl čtyřmi vstřelenými góly během šesti minut.

Trefili se Miroslav Klose, dvakrát Toni Kroos a Sami Khedira. Tři zásahy navíc dělilo pouhých 179 vteřin.

César: Je to těžké rozdýchat

Klose se navíc osamostatnil na čele historické tabulky střelců světových šampionátů (více čtěte ZDE), se 16 góly překonal Brazilce Ronalda.

"Tohle jsme nemohli očekávat. Rychle jsme si přihrávali míč, pracovali jsme poctivě. Na Brazilce byl vyvíjen obrovský tlak. Ten výsledek je neskutečný. Hrálo se nám lépe než proti týmům, které bránily," řekl po zápase s pěti góly nejlepší střelec Němců Thomas Müller.

"Upřímně, je těžké vysvětlit co se stalo. Nemám moc slov. Musím uznat, že Německo je velkým týmem. Brazilský lid nám hodně pomáhal po celý turnaj, i dnes. Musíme se jim omluvit a poděkovat. Je těžké to rozdýchat, absolutně jsme tohle nečekali,"  smutnil po zápase gólman Brazilců Julio César.

Brazilce srazil do kolen zásah Müllera

Kouč Brazilců nasadil do základní sestavy stopera Danteho místo distancovaného kapitána Thiaga Silvy. Zraněného střelce Neymara pak nahradil maličký Bernard.

Utkání začalo opatrně a dopředu se hnali spíše domácí. V 11. minutě ovšem fatálně selhali při bránění rohového kopu a osamocený Müller zblízka střelou z voleje prostřelil Julia Cesara.

Opaření Brazilci se nestihli zmátořit a o dvanáct minut později dostali druhý gól. Po rychlé kombinaci středem hřiště se sám před brankou ocitl Klose. Poprvé jej ještě Cesar vychytal, na dorážku ale nemohl stačit.

Němci rozhodli během 179 sekund

Za další dvě minuty přišla další pohroma pro Brazilce. Centr Lahma propadl ke Kroosovi, jehož pohotovou ránu zpoza pokutového území dokázal brazilský gólman pouze tečovat ke své pravé tyči - 0:3.

Prakticky hned po rozehře získali Němci míč a udeřili počtvrté. Kombinaci až do prázdné branky zakončil znovu Kroos po nezištné příhře od Khediry a stadion Estadio Mineirao nadobro utichl.

Pátý gól přišel ve 30. minutě, německý tým opět kombinoval do poslední možné chvíle a připravil tak snadné zakončení pro Khediru.

Brazilci se z těžkého k.o. alespoň částečně vzpamatovali až těsně před poločasem, kdy se do dobré příležitosti dostal Oscar, jenže jeho ránu zblokoval Lahm.

Brazilce dorazil střídající Schürrle

Do druhé půle Scolari sundal Fernandinha a Hulka, místo nichž přišli Paulinho a Ramires. Löw se rozhodl šetřit Hummelse, jehož nahradil Mertesacker.

Brazilci začali druhou půli sympaticky a dostali se do několika velkých šancí. Ramires, Oscar i Paulinho ale ztroskotali na vynikajícím německém brankáři Manuelu Neuerovi.

A přišly tresty. Střídající Andre Schürrle, který nahradil rekordmana Kloseho, skóroval nejprve po přesné přízemní přihrávce Lahma.

V 79. minutě pak uzavřel sedmigólový účet krásným gólem s odrazem od břevna brazilské branky. V nastaveném čase se Brazilci dočkali alespoň čestného úspěchu, po pěkné individuální akci překonal Neuera Oscar.

Výsledek:

Brazílie - Německo 1:7 (0:5)

Branky: 90.+1 Oscar - 24. a 26. Kroos, 69. a 79. Schürrle, 11. Müller, 23. Klose, 29. Khedira. Rozhodčí: M. Rodríguez - Torrentera, Quintero (všichni Mex.). ŽK: Dante (Brazílie). Diváci: 58.141.
Brazílie: Júlio César - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo - Hulk (46. Ramires), Luiz Gustavo, Oscar, Fernandinho (46. Paulinho), Bernard - Fred (71. Willian). Trenér: Scolari.
Německo: Neuer - Lahm, J. Boateng, Hummels (46. Mertesacker), Höwedes - Müller, Khedira (76. Draxler), Kroos, Schweinsteiger, Özil - Klose (58. Schürrle). Trenér: Löw.