Schalke dostalo pět gólů, Bayern stoupá tabulkou

Red Spo, ČTK
28. 11. 2010 20:05
Hamburk - Stuttgart 4:2, Brémy - St. Pauli 3:0

Berlín - Záložník Kaiserslauternu Jan Morávek pomohl v německé lize brankou k vysoké výhře 5:0 nad Schalke, právě z něhož v týmu nováčka soutěže hostuje. Jednadvacetiletý fotbalista pečetil skóre svou druhou ligovou brankou v sezoně dvě minuty před koncem.

Svěřenci trenéra Felixe Magatha tak nechali zapomenout na domácí vítězství 4:0 nad Brémami a 3:0 nad Lyonem v Lize mistrů, po kterém dokonce postoupili do vyřazovací části soutěže. V lize zůstává Schalke na patnácté pozici pouze s dvoubodovým náskokem na sestupové příčky.

Dortmund vede o sedm bodů, Raúl nastřílel hattrick

Mistrovský Bayern Mnichov porazil Frankfurt 4:1, na svém stadionu vyhrál v bundeslize počtvrté za sebou a vyhoupl se na páté místo. Domácí utkání rozhodli až ve druhém poločase díky brankám Thomase Müllera, Maria Gómeze a druhého zásahu Anatolije Timoščuka. Útočník Gómez skóroval ve všech posledních sedmi soutěžních utkáních a zaznamenal v nich celkem jedenáct branek. V dresu hostů odehrál poslední půlhodinu útočník Martin Fenin, ale jeho povedená střela brankou neskončila.

Po dvou zápasech v domácí soutěži znovu bodoval sedmý Hamburk, který porazil oslabený Stuttgart na svém stadionu 4:2. V záloze HSV odehrál 90 minut David Jarolím, brankář Jaroslav Drobný musel uvolnit místo uzdravené jedničce Franku Rostovi. Třetí místo uhájil Leverkusen i přes remízu 2:2 v Hoffenheimu. Pouze na lavičce hostujícího Bayeru zůstal Michal Kadlec.